PDA

Volledige versie bekijken : Ex-bemiddelaar wil België in vieren delen



Admin
17 februari 2011, 15:36
http://www.nu.nl/buitenland/2449405/ex-bemiddelaar-wil-belgie-in-vieren-delen.html


België moet uiteindelijk een unie worden van vier deelstaten: Vlaanderen, Wallonië, Brussel en het Duitstalige gebied.

Zij moeten een groot deel van het overheidsbeleid onder hun hoede krijgen, inclusief justitie en uitvoering van de sociale zekerheid. De federale regering moet zich alleen nog bezighouden met zaken als defensie, buitenlandse betrekkingen, asiel en migratie.

Voormalig bemiddelaar Johan Vande Lanotte heeft dat donderdag gezegd in een gastcollege aan de Gentse universiteit.
Click here to find out more!

Vierdelen, een oude beproefde wel vrij definitieve Middeleeuwse oplossing ;).

Meer dan 1.000 scholieren doen mee aan de frietrevolutie in Brussel

http://www.gva.be/nieuws/binnenland/aid1019517/frietrevolutie-trekt-zich-op-gang-vanaf-vub-campus.aspx

Volgens de lokale politie zijn zowat 1.100 scholieren en studenten donderdagmiddag afgezakt naar het Poelaertplein in Brussel. Ze waren vertrokken vanop de VUB-campus. In het kader van de "frietrevolutie" willen ze op ludieke wijze aantonen dat Nederlands- en Franstaligen wel degelijk "kunnen samen werken en samen feesten."De frietrevolutie is een van de vele acties in kader van het wereldrecord regeringsvorming dat ons land donderdag in de wacht gesleept heeft. Het gaat om een initiatief van het platform 'Niet in onze naam jong'. Dat platform is voor de federale kieskring, ziet Brussel als een laboratorium voor de samenleving van morgen en verdedigt het behoud van de federale sociale zekerheid.


Zo kan het dus ook!

Bredero
17 februari 2011, 16:11
Ik weet niet of onze Admin niets vermoedend deze titel uit de mouw heeft geschud dan wel of hij ook de dubbele bodem heeft gezien.

Vierendelen :eek:

Admin
17 februari 2011, 16:23
Ik weet niet of onze Admin niets vermoedend deze titel uit de mouw heeft geschud dan wel of hij ook de dubbele bodem heeft gezien.

Vierendelen :eek:

De titel is gewoon overgenomen, maar zoals ik ook al opmerkte heeft vierendelen nog een betekenis. Een hele definitieve :tongue: en niet omkeerbare.

Belgie is al een federale staat, of een unie met nog meer decentrale bevoegdheden het probleem oplost valt te betwijfelen. Maar het is een probleem wat gevoelig en veel emoties vrij maakt dat is wel duidelijk geworden.

facial
18 februari 2011, 08:34
Doe het Nederlandstalige deel bij ons Nederland en noem het nieuwe land Nederbelgland of zoiets en geef het overgebleven uitschot van Belgie maar aan Frankrijk. :biggrin: