Volledige versie bekijken : Illegale economie draagt bij aan Nederlands bbp
Willem2
25 oktober 2005, 00:19
Illegale economie draagt bij aan Nederlands bbp
Prostituees, drugsdealers en helers zijn goed voor de Nederlandse economie. Uit onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) blijkt dat de illegale economie 3,3 miljard euro bijdraagt aan het bruto binnenlands product (bbp). Prostitutie draagt 460 miljoen euro bij aan Nederlandse economie. De im- en exporthandel van drugs zorgen voor een toegevoegde waarde van 2 miljard euro, waarvan heroine en cocaine 870 miljoen euro, cannabis 770 miljoen en XTC 320 miljoen. Diefstal is een verliespost van ruim 1 miljard euro. Maar helers die de gestolen goederen doorverkopen maken wel winst van 190 miljoen euro. De onderzoeksters van het CBS willen met een Engelse vertaling van hun onderzoek andere Europese landen prikkelen om de omvang van hun illegale economie inzichtelijk te maken. Doel hiervan is om de resultaten mee te nemen in de discussie over de hoogte van de nationale afdracht aan Brussel. De illegale economie lijkt in totaal goed voor 1% van de economische opbrengsten. Maar de onderzoeksters durven deze conclusie niet te maken, want de kosten die de illegale economie met zich meebrengt, zoals politie-inzet en het mislopen van BTW, zijn niet in het onderzoek meegenomen.
bron.MKBnet
sofaking
3 juni 2014, 17:13
België rekent vanaf september de cijfers van drugshandel en prostitutie mee om de omvang van de economie te berekenen. Hoeveel de illegale economie precies zal bijdragen aan het bruto binnenlands product (bbp) is nog niet bekend. Dat melden De Morgen en Het Laatste Nieuws.
http://www.hln.be/hln/nl/942/Economie/article/detail/1906686/2014/06/03/Drugs-en-prostitutie-doen-Belgische-economie-voortaan-groeien.dhtml
Dankzij de wiet-kwekers en DVP's zal onze staatsschuld misschien toch nog onder de 100% van het bbp zakken.
Megaboob
3 juni 2014, 17:45
Dat is toch niets nieuws? de (R)overheid is al lang de bekendeste aanjager van het illegaal innen. Bijvoorbeeld de belachelijke "fictieve" vermogensrendementsheffing van 4%. Geen mens die het haalt, maar we gaan er lekker mee door hoor! en natuurlijk ook geen accijnsverlaging van brandstoofen want de mensen tanken niet massaal over de grens. Russisch propaganda is er niets bij... Maffiapraktijken!
;-)
Megaboob
bergm550
3 juni 2014, 19:44
Zoals Donald Trump een keer zei: "Through beer and porn we can get ourselves out of this crisis."
Jansen
3 juni 2014, 20:24
Ook het ijsberenforum maakt daar een deel van uit en alle beren die hier schrijven en naar de clubs gaan,dus ongeveer zijn we met 25.000 personen die lekker illegaal bezig zijn zowel Financieel als belasting technisch.
Ook ik ben vergeten aan mijn accountant door te geven dat ik een uitgave post 1805 heb op jaarbasis E.7000,- hoerenbezoek
Denk niet dat dit in mijn jaaropgave past en bij het openleggen van de boeken zal dit een vraag zijn van de andere directie leden.
Goedemorgenallemaal
3 juni 2014, 21:33
Maar da's uitvoer van geld, dat draagt in Nederland niets bij.
Aan de andere kant, de officiel instantie die het minst waker ligt van zwartwerk zijn onze vrienden van de belastingdienst, immers, hun aandeel in zwart geld, mits binnenlands besteed (en da's toch wel het merendeel van wat de modale zwartwerker verdient, ook die enkele beer zie zwart bijbeunt zal in de regel meer van dat geld in Nederland dan in Duitsland uitgeven, en zo niet dan maakt dat in het buitenland uitgegeven zwarte geld wel dat er minder niet zwart geld in Duitsland besteed wordt), komt vroeg of laat toch wel in hun kassalade terecht.
Zo geven ook onze dames geld uit in Duitsland, steunen de economie, betalen direct of indirect belasting en dat komt onder andere terecht in Duitse potjes om allerlei zaken te ondersteunen, zoals jeugdsport. En dat is een kweekvijver voor toekomstig talent, waaronder voetbaltalent.... En daarmee steunen we dus in en indirect "die Mannschaft".
sofaking
3 juni 2014, 21:50
Dit heeft niets met belastingen te maken hoor. Men gaat in België geen bijkomende wiet-taks of DVP-taks heffen. Europa wil dat de staatsschuld zakt naar 60% van het bruto nationaal product. Wij zitten over de 100%. Dat betekent dat we heel wat schulden moeten afbetalen. Tenzij we het bnp cijfergewijs kunnen verhogen. Dat verlaagt de verhouding ook, bij constante schuld. En dus proberen we wat nieuwe "inkomsten" uit de hoed te toveren.
Naar het schijnt is Antwerpen een draaischijf van cocaïnehandel, dus dat alleen gaat het bnp misschien astronomisch opwaarderen.
Ik denk eerlijk gezegd niet dat Europa met zo een maneuver mee zal gaan.
Maar het is grijpen naar strohalmen.
van lotje gekrikt
4 juni 2014, 07:42
Illegale economie draagt bij aan Nederlands bbp
Prostituees, drugsdealers en helers zijn goed voor de Nederlandse economie.
Drugs dealen en heling zijn illegale activiteiten, prostitutie is gewoon een legaal beroep.
Typisch dat zelfs op dit forum hardwerkende dames, op 1 hoop worden gegooid met criminelen.:)
de duisburg spesjalist
4 juni 2014, 09:57
Drugs dealen en heling zijn illegale activiteiten, prostitutie is gewoon een legaal beroep.
Typisch dat zelfs op dit forum hardwerkende dames, op 1 hoop worden gegooid met criminelen.:) dat is zeker typisch prostitutie is in Nederland legaal het is jammer dat de dames op een hoop worden gegooid er werken zeker wel dames ongedwongen en die een geloofwaardige boekhouding bij houden :rolleyes:
Red Devil
4 juni 2014, 10:15
Het gaat waarschijnlijk om dit (http://www.cbs.nl/nl-NL/menu/themas/macro-economie/publicaties/artikelen/archief/2004/2004-1546-wm.htm) onderzoek.
van lotje gekrikt
4 juni 2014, 13:07
dat is zeker typisch prostitutie is in Nederland legaal het is jammer dat de dames op een hoop worden gegooid er werken zeker wel dames ongedwongen en die een geloofwaardige boekhouding bij houden :rolleyes:
Het BEROEP is legaal. Als ze gedwongen worden is dat mensenhandel en dat is ook illegaal, net als drugs dealen. Of de dvp's ook eerlijk de belasting opgeven is een andere zaak. Maar dat geldt voor alle beroepen waarin veel zwart wordt gewerkt, zoals hulp in de huishouding, bouwvakkers, schilders.... Ik ben nog nooit een bouwvakker tegengekomen die er NIET zwart bijklust.
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.