Inloggen

Volledige versie bekijken : Gele - Oranje hesjes



Willem2
29 november 2018, 00:13
Gele hesjes in Nederland: ‘Rutte moet wegwezen, naar Rottumerplaat’

Waait de massale Franse protestbeweging van de gele hesjes na België nu ook over naar Nederland? Op social media wordt opgeroepen om zaterdag de straat op te gaan, onder meer in Nijmegen en Den Haag zijn plannen voor demonstraties. ,,We willen dat het kabinet aftreedt!” ............ https://www.ad.nl/binnenland/gele-hesjes-in-nederland-rutte-moet-wegwezen-naar-rottumerplaat~acf672c6/

Goedemorgenallemaal
29 november 2018, 11:35
https://speld.nl/2018/11/29/protestbeweging-gele-hesjes-ook-in-nederland-gesignaleerd/
31262

schoolmeester
29 november 2018, 11:42
Bovenstaande foto is protestbeweging in opleiding.

Groet, schoolmeester.

@j
29 november 2018, 12:43
Het zou me idd niks verbazen als hier in Nederland ook mensen in gele hesjes de straat op gaan, ook hier hebben we nl van die beroepsdemonstranten die overal tegen demonstreren. Deze met name linkse werklozen houden er van om overal tegenaan te schoppen al weten de meesten van hen vaak niet eens waarvoor ze de straat zijn opgegaan :gruebel:

Mooiejoke
1 december 2018, 09:00
Ik denk dat we hier maar een fototopic met als onderwerp 'de geile hesjes' moeten openen. Benieuwd wie de eerste foto heeft☺

schoolmeester
1 december 2018, 09:15
Ik gok op @John.

Groet, schoolmeester.

@j
1 december 2018, 09:24
[emoji6]

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181201/cb2732afc4db2eabf71d5836e07cacf8.jpg

Geen dank [emoji12]

Goedemorgenallemaal
1 december 2018, 10:01
Je ziet ze op links denken "wat? lopen die ook mee? snel naar huis dan"

Willem2
1 december 2018, 10:27
https://www.youtube.com/watch?v=dXWjvG0QabI

Bij de demonstraties in Brussel vrijdag door de 'Gele Hesjes' zijn vrijdag ruim zestig personen opgepakt. Dat bevestigt de politie in Brussel. Ze lieten een spoor van vernieling na in de stad. ........... https://www.nu.nl/buitenland/5604272/ruim-zestig-demonstranten-aangehouden-bij-rellen-gele-hesjes-in-brussel.html

===============

Franse politie botst opnieuw met ‘gele hesjes’ in Parijs
De Franse oproerpolitie heeft in Parijs traangas afgevuurd en een waterkanon ingezet tijdens een nieuwe betoging van de zogenoemde Gilets Jaunes, demonstranten in gele hesjes. De hoofdstedelijke politie meldt dat al 24 aanhoudingen zijn verricht. ................... https://www.ad.nl/buitenland/franse-politie-botst-opnieuw-met-gele-hesjes-in-parijs~ac5379c6/


@ pret
wedden dat erdogan hier achter zit of andere islamisten ;)

Goedemorgenallemaal
1 december 2018, 12:44
@ pret
wedden dat erdogan hier achter zit of andere islamisten ;)
Soros!!!!

31269

Goedemorgenallemaal
1 december 2018, 12:46
Als ik die foto's zo bekijk is het wel een elitair clubje, komen zo uit het clubhuis van de golfclub en de hockeyvereniging
31270

Nulnulzeseneenhalf
1 december 2018, 13:58
https://www.1limburg.nl/aanhouding-bij-protest-gele-hesjes-maastricht?context=section-1

Bij het protest van de 'gele hesjes' in Maastricht is zaterdag de actieleider Bart Krijnen gearresteerd. In totaal waren zo'n vijftig mensen in gele hesjes in Maastricht de straat opgegaan.
Krijnen is volgens de politie aangehouden vanwege 'het verstoren van de openbare orde'.
Lees ook: 'Gele hesjes' maken zich op voor protest in Maastricht

pret
1 december 2018, 15:53
@ pret
wedden dat erdogan hier achter zit of andere islamisten ;)

Nee Willem, je zit er volledig naast. Hier zit Trump achter die wat stompen uitdeelt aan Macron voor het hebben van een grote bek tegen hem.

stimpy3
1 december 2018, 16:05
Livestream van onze russische vrienden (https://www.youtube.com/watch?v=MFxspXXEXmk)

Partycrasher
1 december 2018, 16:14
Livestream van onze russische vrienden (https://www.youtube.com/watch?v=MFxspXXEXmk)

De zichtbare leiders van Frankrijk moeten opgehangen worden aan de Eiffeltoren.
Eens kijken wat de onzichtbare leiders van Frankrijk daartegen gaan doen.

Een plan hebben ze altijd.
Ik wil gewoon weten wat ze gaan doen.

stimpy3
1 december 2018, 16:40
Museum in brand gezet tijdens rellen (https://www.mirror.co.uk/news/world-news/paris-violence-jeu-de-paume-13672795)

Goedemorgenallemaal
1 december 2018, 16:42
Ondertusen in Nederland...
31271
Amsterdam Pride was de Fransen mooi voor ...

Goedemorgenallemaal
1 december 2018, 16:42
Ondertusen in Nederland...
31271
Amsterdam Pride was de Fransen mooi voor ...


Museum in brand gezet tijdens rellen (https://www.mirror.co.uk/news/world-news/paris-violence-jeu-de-paume-13672795)
Nee, daar win je sympathie mee.

stimpy3
1 december 2018, 21:59
Over sympathie winnen gesproken: Protesteerders beschadigen Arc de Triomphe (https://www.bfmtv.com/mediaplayer/video/statues-cassees-mobilier-detruit-les-images-de-l-interieur-de-l-arc-de-triomphe-1121952.html)

Goedemorgenallemaal
1 december 2018, 22:14
Over sympathie winnen gesproken:
Ja, gele hesjes mensen roepen nu dat de overheid niks doet tegen ze omdat ze willen dat het uit de hand loopt zodat men zich tegen de gele hesjes zal gaan verzetten....

"Le pouvoir veut un grave incident pour jouer la peur", a cinglé Jean-Luc Mélenchon, le chef de file de la France insoumise,

Même son de cloche à la droite de l'échiquier. "C'est le gouvernement qui laisse faire les casseurs systématiquement tous les samedi pour discréditer un mouvement populaire", a accusé Nicolas Dupont-Aignan, président de Debout la France.

En Marine? Zij feliciteert de demoonstranten die bij de Arc de Triomphe de Marseillaise zingen..

La patronne du Rassemblement national, Marine Le Pen, a elle félicité les gilets jaunes qui, sous l'arc de Triomphe, se sont disposés en cercle autour de la tombe du soldat inconnu pour y chanter une Marseillaise.
En negeert de vernielingen...

pret
2 december 2018, 00:56
Ach die gele hesjes zal ik beschouwen als homo's totdat ze protesteren tegen verbod van prostitutie.

Sphinx
2 december 2018, 10:11
Blijkbaar doen ze in Frankrijk een poging eerdere Franse revoluties te kopieëren, met "gele hesjes" heeft het weinig meer te maken, alleen met anarchisten en tuig dat even het voetbalhooliganisme vaarwel zegt om lekker alles kapot te gaan maken. Het grootste succes van dat soort terreur zagen we tussen 1789 en 1815, en eigenlijk is het daarna nooit meer goed gekomen met dit land.

slowneuker
2 december 2018, 11:38
50 jaar geleden was er ook oproer in Parijs.
Iets van 200 jaar daarvoor ook al.
Zonder gele hesjes, dat wel.
Ben benieuwd welk gebouw er nu sneuvelt.
Toen was de Bastille aan de beurt.
La Defense lijkt me wel geschikt.

Goedemorgenallemaal
2 december 2018, 12:24
Het wordt in Frankrijk pas echt revolutie als er niks meer te mekkeren valt.
Aantallen? De klimaatbetoging vandaag in Brussel trekt al meer mensen dan de gele hesjes gisteren, wellicht al meer dan er gisteren ook in Parijs op straat waren.
Het aantal Belgische gele hesjes blijft ook achter bij het aantal bezoekers aan concerten van BLØF in Belgie

Goedemorgenallemaal
2 december 2018, 12:55
Sjesss, ook al gele hesjes bij Feyenoord - PSV
31293

Partycrasher
2 december 2018, 16:05
La Defense lijkt me wel geschikt.
Ik beveel La Défense aan om wraak te nemen voor het al eeuwen kapotmaken van de levens van onschuldige, hardwerkende Fransen.

Partycrasher
2 december 2018, 16:07
Het wordt in Frankrijk pas echt revolutie als er niks meer te mekkeren valt.
Nee, hoor. Dan is alles zoals het hoort.

Willem2
3 december 2018, 10:26
‘Gele hesjes’ maken zich op voor betoging in Amsterdam
Na Den Haag en Maastricht gaat de Nederlandse ‘gele hesjes-beweging’ demonstreren in Amsterdam. De betoging vindt zaterdag plaats en is aangemeld bij de gemeente. .............. https://www.ad.nl/binnenland/gele-hesjes-maken-zich-op-voor-betoging-in-amsterdam~ae50cc56/

Goedemorgenallemaal
3 december 2018, 10:57
Geen weer voor een demosntratie
31294

Badslippers
3 december 2018, 12:40
[ . . . ] van die beroepsdemonstranten die overal tegen demonstreren. Deze met name linkse werklozen

Die gele hesjes beweging is een beweging die een grote kakofonie is van allerlei onsamenhangende geluiden. Tegelijkertijd moest ik onwillekeurig denken aan het boek van Gerrit Komrij, "Kakafonie" met als bijtitel "De encyclopedie van de stront". In dat boek wordt eigenlijk alles op de hak genomen; rijkdom, existentialisme, religie, armoede, macht, hypocrisie kortom alle niet bij elkaar passende of niet op elkaar afgestemde geluiden. Een vergaarbak van van alles en nog wat.

Om in dat kader te spreken van "deze met name linkse werklozen" is daarom een understatement. Net als dat stront, kak, poep, ontlasting in allerlei gedaantes voor komt, zo is ook deze beweging een grote lappen deken die voor iets staat waar al die demonstranten niet eens weet van hebben. Die beweging staat derhalve voor het grote niks. Zoals onze virtuoze gitarist Jan Akkerman over slecht gecomponeerde muziek eens zei: "Gooi een hoop stront tegen de muur en er blijft altijd wel wat hangen." Een ander beroemd persoon, de legendarische ijsbeer Ace2 voegde daar graag aan toe: "Indien je stront ruikt, dan is het ook stront."

Die demonstranten trekken hun gele hesjes aan en gaan de straat op om te demonstreren tegen alles wat zij vinden stinken terwijl ze er beter aan zouden doen om hun broek van hun reet te stropen en te gaan kakken op de wc om hun behoefte de vrije loop te laten. Auto's in de hens zetten, winkels plunderen, mede-mensen in elkaar rammen is de nieuwe vrijetijdsbesteding geworden. Terwijl ze beter eens hun neus in de pot kunnen steken om te ruiken hoe hun eigen lamlendigheid stinkt.

Goedemorgenallemaal
3 december 2018, 13:32
Gele hesjes in de Congo
https://www.radiookapi.net/2018/12/03/actualite/sport/caf-c2-vclub-perd-le-titre-face-raja-0-33-1http://

Goedemorgenallemaal
3 december 2018, 13:34
Gele hesjes in Slowakije
3129531295

@j
3 december 2018, 14:37
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181203/be9b75612e867492921ef3a2288d072d.jpg

Megaboob
3 december 2018, 17:43
Gele hesjes:

Nu dan toch eindelijk een protest van het volk tegen de regenten? Beter laat dan nooit. Helaas ook nu weer beroeps demonstarnten en vage linkse figuren, dat maakt het er niet beter op. Ook niet georganiseerd, dus het dooft vanzelf weer uit.

Ik hoop echter wel van harte dat de regenten vanuit hun ivoren torens het signaal enigzins meekrijgen dat de burger het zat is. Te veel belastingen, te veel domme maatregelen zoals "van het aardgas af", klimaat hysterie (50
5 minder co2 in 2030, iedereen aan een electische auto, want de stroom komt uit een kolencentrale etc. etc.). Ook het immigratie vraagstuk is een punt waar de mening van de gewone burger sterk afwijkt van die van de (linkse) regenten.
Brandstof is inmiddels zo duur dat mensen het niet meer kunnen betalen. Dat is ernstig. En als al die belasting nu eens werd ingezet voor het milieue... maar nee, dat gaat op aan immigratie en het door mij tot in den treure herhaalde bed, bad en brood"en meer van dergelijke idioterie.

Het is tijd voor verandering, want met kabinet treurnis 1 gaan we het niet redden helaas. Maar dat roep ik al een tijdje.
Eens kijken wat de burger vind van de plannen voor 2019: hogere BTW (laag tarief), hogere energie belasting, hogere ziektekosten et. etc.

Megaboob

Goedemorgenallemaal
3 december 2018, 18:05
Het is overigens gewoon "pijn aan de ogen" groen maar da's een andere discussie.

Willem2
4 december 2018, 13:02
Eerste succes gele hesjes: Frankrijk stelt verhoging brandstofaccijns uit
Frankrijk probeert na weken van gewelddadig protest door de ‘gele hesjes’ de crisis het hoofd te bieden. De Franse regering schort de prijsverhogingen van benzine en diesel een half jaar op. Premier Philippe wil dat het geweld op straat moet ophouden. De opschorting gaat vergezeld van andere ‘verzoeningsmaatregelen’. ............. https://www.ad.nl/buitenland/eerste-succes-gele-hesjes-frankrijk-stelt-verhoging-brandstofaccijns-uit~a515c09f/

slowneuker
4 december 2018, 13:20
Succes?
Meer een zoethoudertje om de angel uit de protesten te halen.
Er is veel meer aan de hand in Frankrijk en niet alleen in Frankrijk.
Middeninkomens worden al jaren geteisterd door lastenverhogingen waar niets tegen over staat.
Brandstof accijns was maar een klein onderdeel maar wel de directe aanleiding om de straat op te gaan.

Ik ben benieuwd welke saunaclub op het idee komt om een gele hesjes dag te organiseren.

@John geeft een prettig ogend voorbeeld.

pret
4 december 2018, 16:05
Wat een schande dat de Franse regering toegeeft aan die anachisten. Une blamage.

Willem2
4 december 2018, 17:00
Wat een schande dat de Franse regering toegeeft aan die anachisten. Une blamage.

Ja jij kent wel andere toestanden hé ;)

Goedemorgenallemaal
5 december 2018, 00:47
Succes?
Meer een zoethoudertje om de angel uit de protesten te halen.
Er is veel meer aan de hand in Frankrijk en niet alleen in Frankrijk..

Juist omdat het zo divers is lijkt me dit wel een verstandige zet van de Fransen. Het begon inderdaad met deze tarieven dus wat dat betreft succes. Echter achter het geel gingen mensenverscholen die meer voor klimaat wilden, maar dan de lasten bij bedrijven (terwijl je toch weet da het dan ook op je bord komt), er waren ook klimaatsceptici die helemaal niks van klimaatgedoe moeten weten en de meeste mensen wilden gewoon goedkoper blijven rijden, whatever klimaat gedoe. Op andere protestgebieden heb je dezelfde verscheidenheid.
Inderdaad niet alleen in Frankrijk maar Frankrijk is wel het land waar meer aan de hand is dan waar ook, met uitzondering van een paar oude mijnstreken in met name Franstalig Belgie. Wie in Nederland moppert moet maar eens naar Charleroi, naar wat armere streken in Frankrijk...

Partycrasher
5 december 2018, 04:00
De zichtbare leiders van Frankrijk moeten opgehangen worden aan de Eiffeltoren.
Eens kijken wat de onzichtbare leiders van Frankrijk daartegen gaan doen.

Een plan hebben ze altijd.
Ik wil gewoon weten wat ze gaan doen.


Ik beveel La Défense aan om wraak te nemen voor het al eeuwen kapotmaken van de levens van onschuldige, hardwerkende Fransen.

Ik haat alle politici ter wereld. En al hun familieleden die hen niet negeren.
Pamela Anderson weet waar ik het over heb.
https://twitter.com/pamfoundation/status/1069559265713668096?s=20

Mooiejoke
5 december 2018, 06:24
31303

Mooiejoke
5 december 2018, 06:26
Binnenkort een geile hesjes mottotag....

slowneuker
5 december 2018, 21:40
Juist omdat het zo divers is lijkt me dit wel een verstandige zet van de Fransen. Het begon inderdaad met deze tarieven dus wat dat betreft succes.

De accijnsverhoging is 6 maanden uitgesteld. De maatregel gaat gewoon door.

Macron heeft zich ontpopt tot een alleenheerser. Een Franse president kan zich zoveel macht toe eigenen.
Nu blijkt dat de Fransen daar genoeg van hebben. Macron is op weg naar de uitgang.
Hij gaat dit probleem niet oplossen, hij is deel van het probleem.

Partycrasher
6 december 2018, 17:20
Mensen die geen zelfrespect hebben en graag voor een hongerloontje werken, ze zijn er nog:
https://www.ad.nl/buitenland/als-geel-hesje-vermomde-nederlander-steekt-auto-geel-hesje-in-brand~a2b4ac4c/

sofaking
6 december 2018, 17:31
Eén van de zelfverklaarde mediawoordvoerders van de Franse hesjes is een ambtenaar dia al 10 jaar lang niet meer werkt maar nog wel 2600 € net binnenrijft. Niet echt reresentatief voor de vele mensen die zich uit de naad moeten werken voor het minimumloon.

https://www.hln.be/nieuws/buitenland/-een-zware-beproeving-voor-mij-uithangbord-van-gele-hesjes-verdient-al-tien-jaar-lang-2-600-euro-zonder-te-werken~a73a71cb/

Partycrasher
6 december 2018, 18:09
Mensen die keihard moeten werken voor een hongerloontje zien het nog steeds niet :rofl:.
https://www.ad.nl/buitenlands-voetbal/helft-duels-ligue-1-uitgesteld-door-acties-gele-hesjes~aeff29e1/

Megaboob
6 december 2018, 22:01
Groot alarm op joop.nl. de gele hesjes vormen een bedreiging voor de linkse maakbare samenleving, en moeten dus monddood worden gemaakt...Triest links propaganda in optima forma. NEPNIEUWS?!

Pascal Vanenburg
Schrijver, journalist, redacteur Joop

Niks weten, alles vinden
Laat een groep mensen op basis van een ontstemd gevoel meebeslissen over de aanpak van problemen die immens onderschat of zelfs compleet ontkend worden. Wat kan daar in vredesnaam misgaan

In de documentaire ‘Sylvana, demon of diva’ is een scène te zien waarin Simons het aan de stok krijgt met een D66-lid dat haar na afloop van een verkiezingsdebat aanklampt. Met een biertje in zijn hand geklemd in een houding alsof hij het flesje elk moment als panfluit wil gebruiken, wil hij Simons vooral de les lezen over haar gebruik van het woord racisme. Dat is te zwaar, te beladen, het schetst een verkeerd beeld van wat er allemaal gebeurt. Let wel: dit is nádat Simons te maken kreeg met een zogenaamd feestliedje met videoclip waarin ze werd gelyncht. En dat was slechts het topje van de racistische ijsberg. Het hele land kreeg mee wat Simons over haar uitgestort kreeg, het moet gek zijn gelopen wil het aan het D66-lid voorbij zijn gegaan. Hoe grondig Simons de structuren en werking van racisme ook uitlegde, het ging er niet in bij hem: racisme, dat gebeurt hier gewoonweg niet en het is het benoemen ervan wat voor frictie en verdere polarisatie zorgt.


Screenshot: Sylvana, demon of diva
Ik moest aan die ontkenning denken bij het lezen van The perils of perception, het recente onderzoek van Ipsos, een van ’s werelds grootste marketingbureaus. Jaarlijks wordt daar een lijst opgesteld waarbij wordt ingezoomd op de mispercepties die in verschillende landen heersen. Ze leggen het gat tussen de perceptie en werkelijkheid bloot, laten zien hoe vervormd ons beeld van de werkelijkheid nu eigenlijk is. In Nederland blijkt dat gat op verschillende gebieden bijzonder groot. Enkele voorbeelden: als het gaat om het aanpakken van klimaatverandering is het niet zo vreemd dat veel Nederlanders vinden dat we prima op weg zijn. De gemiddelde inwoner van ons land denkt dat 22 procent van onze energie uit hernieuwbare bronnen komt, terwijl dat in werkelijkheid krap 6 procent is. We denken ook massaal dat van de laatste 18 jaar alleen de laatste zeven buitengewoon warm waren, terwijl we net het 17de jaar op rij meemaakten. Ook is de gangbare opvatting dat gevangenissen in Nederland uitpuilen, terwijl in werkelijkheid de een na de andere gevangenis zijn deuren moet sluiten wegens aanhoudende leegstand. Sinds 2014 werden er al 23 gevangenissen opgedoekt, inclusief de vier die dit jaar te horen kregen dat het eind in zicht is. De criminaliteit neemt in Nederland al jaren sterk af, laat CBS-onderzoek zien. Toch is het gevoel van onveiligheid groot. Men denkt dat het land qua criminaliteit stevig afglijdt, en dus is het zo.

Andere gebieden waarop Nederlanders massaal de plank misslaan zijn de aantallen migranten en moslims. De gemiddelde Nederlander denkt dat maar liefst een kwart van alle inwoners van ons land immigrant is, dus geboren in het buitenland. Het werkelijke percentage is niet eens de helft daarvan: slechts 12 procent. Ook die dekselse islamisering is voor veel mensen een vaststaand feit. Nederlanders geloven dat moslims goed zijn voor 20 procent van de bevolking, terwijl de werkelijkheid niet eens in de buurt komt: 5 procent. En dan wordt dat percentage ook nog eens ruim geschat door iedereen met wortels in overwegend islamitische landen onder de noemer moslim te scharen, ook diegenen die zich de laatste keer dat ze voet zetten in een moskee niet kunnen heugen en met alle liefde een extra plakje bacon op hun ontbijtbord leggen.

Waar Nederlanders pas echt de plank misslaan, is op het gebied van seksuele intimidatie. Je weet wel, dat gezeur over #MeToo, dat doorgeslagen feminisme et cetera. “Slechts” 38 procent van de vrouwen heeft daar sinds het 15de levensjaar mee te maken gehad, denken we. In werkelijkheid gaat om het ruim 73 procent van de vrouwen. Hoewel inwoners uit alle 37 onderzochte landen verkeerd gokten, zaten alleen de Denen er nog verder naast dan de Nederlanders.

Ondertussen trekt een groepje ontevreden Nederlanders onder leiding van Jan Dijkgraaf en leden van extreemrechtse groeperingen als Pegida en Identitair Verzet de straten op getooid in gele hesjes als een geperverteerde versie van de Franse Gilets jaunes. Het geadopteerde lijflied is ’15 Miljoen mensen’, het lied over een Nederland dat alleen bestond in de fantasie van Fluitsma en Van Tijn en daterend uit 1996, de hoogtijdagen van het door de bezorgde burger zo verguisde Paarse kabinet. Ze willen – zo blijkt uit een blik op de Facebook-groep – een einde aan de EU, het kabinet-Rutte III, de massa-immigratie, aanpassingen van Zwarte Piet, het betalen van klimaatbelasting en het Marrakesh-pact. FvD-voorman Thierry Baudet is al tijden woest dat de Tweede Kamer maar niet over dat duivelse pact wil vergaderen. Ja, behalve dan toen de Kamer in juni van dit jaar wel degelijk over het pact vergaderde, maar Baudet weer eens in geen velden of wegen te bekennen was. Oud-politiewoordvoerder Klaas Wilting uitte deze week op Twitter ook zijn ongenoegen over het pact waar ‘verreweg de meeste Nederlanders’ tegen zijn. Ik durf te beweren dat verreweg de meeste Nederlanders geen flauw idee hebben wat er eigenlijk in dat pact staat, maar goed, dat is een gevoel hè.

CDA-leider Buma vindt nu dat de Nederlandse gele hesjes moeten worden uitgenodigd aan de klimaattafels en daarmee invloed moeten krijgen op het klimaatbeleid. Oftewel: laat een groep mensen op basis van een ontstemd gevoel meebeslissen over de aanpak van problemen die immens onderschat of zelfs compleet ontkend worden. Wat kan daar in vredesnaam misgaan. Wat de gele hesjes ook willen, zo blijkt uit de oproep op Facebook, is een einde aan de manier van berichtgeving van de Nederlandse media. Media die overwegend nog altijd doen wat ze moeten doen: het publiek informeren op basis van feiten. Maar ja, dat botst zo met die zalige schijnwerkelijkheid waarin we altijd gewoon gelijk hebben. Uit de jaarlijkse Hoopbarometer bleek eerder dit jaar dat Nederlanders overwegend optimistisch zijn over hun eigen leven, maar dat het vertrouwen in de rest van de samenleving daar ver bij achter blijft. Heel gek is dat niet wanneer je bedenkt dat men nauwelijks een idee heeft hoe die samenleving er werkelijk uitziet.

Goedemorgenallemaal
7 december 2018, 08:15
Sylvain Tesson : «La France est un paradis peuplé de gens qui se croient en enfer» (http://https://limportant.fr/infos-societe/9/t/947899)
(Iemand die wel wat van de wereld gezie heeft overigens https://en.wikipedia.org/wiki/Sylvain_Tesson)

bertje600
7 december 2018, 10:05
Ja dat krijg je als je als bestuurder niet meer luistert naar je achterban
en je eigen politieke spelletjes wil spelen.
Zowel D66 als de ChristenUnie zijn een doorn in het oog van de andere
coalitiepartijen met hun drang naar een gasloze en kansloze Nederlandse maatschappij.
Schone lucht maar niets meer te eten zal de toekomst worden als het aan Groen Links ligt.

deket
7 december 2018, 17:21
Niet meer kunnen eten door de vervuiling is ook geen optie.
Dat gele hesjesgedoe begon met protest tegen de hoge dieselprijzen maar is ondertussen geëscaleerd tot een antiregeringbeweging, waar zowel betogers van extreem links als rechts meedoen. Geen echte politieke of syndicale basis dus maar wel cynisch dat de president waar bet ongenoegen tegen begonnen is, Macron ook niet over politieke of syndicale achtergrond beschikt.
De gele hesjes geef ik wel gelijk dat verschillende bestuurders die meer dan 15.000 euro per maand verdienen er niet bij stilstaan hoe mensen met 1500 euro of minder het einde van de maand moeten kunnen halen

slowneuker
7 december 2018, 19:50
In Frankrijk maar ook in veel andere EU landen zijn lage en middeninkomens al vele jaren de klos.
Landelijke en lokale belastingen stijgen, het bruto inkomen neemt niet toe.
De mensen die het treft hebben geen invloed meer op de politiek die verantwoordelijk is voor dit beleid.

In Nederland heeft Mark Rutte alleen oog voor de belangen van grote bedrijven.
Hij heeft zoals jij schrijft geen idee hoe mensen met 1500 euro maandinkomen moeten rondkomen.
In Frankrijk is de bom gebarsten omdat Macron geen oog heeft voor deze groep Fransen.
De accijns op motorbrandstoffen was de start, het vervolg is gebaseerd op grote onvrede over het totale beleid.

Met alleen het tijdelijk opschorten van de verhoging op de brandstoffen is de angel niet uit de onrust getrokken.
Frankrijk kan zich opmaken voor een hete winter.

VAZKOR
7 december 2018, 19:51
alles komend van, georganiseerd via, met hashtags besmet door SOCIALE MEDIA heeft sterk de neiging te escaleren, te radicaliseren en tot extremen te gaan en daarbij wendingen te nemen die niet vaak te voorzien zijn. De huidige periode zal in de toekomst misschien bekeken worden als de tijd dat online media de zaak zo ophitste dat het kookpunt zeer snel zal zijn bereikt met wereld- en burgerconflicten tot gevolg.

Partycrasher
7 december 2018, 22:33
Hongerlijers die werken ...

Waarom zou je?

Meme Moo
7 december 2018, 22:37
Hongerlijers die werken ...

Waarom zou je?

Zodat van de belasting die werkenden betalen, de niet-werkende (al dan niet ijsberen) onderhouden worden...
Als we nu eens met dat laatste stoppen...:biggrin:

Partycrasher
7 december 2018, 22:45
Zodat van de belasting die werkenden betalen, de niet-werkende (al dan niet ijsberen) onderhouden worden...
Als we nu eens met dat laatste stoppen...:biggrin:

Dit is dus je reinste staatspropaganda.




Het is andersom. Heel erg andersom.




Echt heel erg andersom.

Meme Moo
7 december 2018, 22:56
Dus de niet-werkende ijsberen/burgers/buitenlui onderhouden volgens jou de wél werkende ijsberen/burgers/buitenlui?
Zeker weten, PC?

deket
7 december 2018, 23:18
PC, je flipt echt wel.
Gaande op je berichten ga ik ervan uit dat jij dus een van de ijsberen bent die ook van een uitkering leeft.
Van wat betalen ze jullie die uitkeringen denk je?
Uit de bijdragen van de werkenden, juist.
Voor mij mogen de uitkeringen omlaag en de minimunlonen omhoog.zodat niet werkenden gemotiveerd worden te werken. Knelpuntberoepen genoeg.
Maar er mag ook meer belastingen gehaald worden bij multinationals, alsook winsten oo aandelen, erfenissen, en grote vermogens met meer dan 1miljoen euro en meer dan 2 onroerende goederen. Tevens kan ook Europa bezuinigen
Maar zo kan het niet verdee.
Een steeds minderende actieve bevolking die een steeds grotere inactiveren groep moet onderhouden

Goedemorgenallemaal
8 december 2018, 12:38
Het loopt niet echt storm schijnt het, dat zou volgens de organisatoren aan het weer liggen.
Het is ook best ruig weer voor een mooie boswandeling, of het strand, of de heide, de duinen.

Als de auto werkt tenminste.
31305

stimpy3
8 december 2018, 12:56
Livebeelden van de demo in parijs (https://www.youtube.com/watch?v=wzdxEM8Gh2s&feature=youtu.be), waar de sfeer er ondertussen in begint te komen.

Badslippers
8 december 2018, 13:04
Allemaal lamlendig volk dat op zaterdag niks anders te doen heeft dan in een geel hesje te rellen. De mensen zijn zo volgevreten dat ze niet eens weten hoe goed we het hier in Europa hebben. Vandaar al dat openbare rellen. Het primitieve in de mens komt altijd boven en men wil graag op de vuist om de nikserigheid van hun bestaan te compenseren.

Gisteren een vader op tv. De strekking van zijn betoog: "Ik ga ook demonstreren. Voor mijn 3 kinderen. Ik ben IT specialist en was 2 jaar uitgezonden naar Abu Dhabi. Nu ben ik weer terug in Nederland. Ik kan nog maar 2 weken op vakantie per jaar terwijl het vroeger 4 weken waren. We moeten de broekriem aanhalen. Daar moeten we tegen op treden." Nou, dat zegt wat mij betreft genoeg. De broekriem aanhalen om zijn volgevreten pens een beetje in bedwang te houden.

deket
8 december 2018, 13:17
akkoord BS,maar ook in Nederland en Belgie leven er nog genoeg mensen die met een bescheiden inkomen moeten rondkomen en met moeite het einde van de maand halen.
hier in Antwerpen,alsook in Brussel zie ik steeds meer en meer bedelaars op het straatbeeld en dat zijn heus niet allemaal georganiseerde Roma's hoor

John mc Snek
8 december 2018, 13:50
https://www.telegraaf.nl/nieuws/2893888/nederland-rijk-maar-hollander-bij-armsten-van-europa


Uit een recente studie van onderzoeksbureau GfK blijkt dat, hoewel Nederland een rijk land is, er ten opzichte van andere Europese landen een stuk minder geld op iemands bankrekening eindigt. Minder bijvoorbeeld dan bij de Fransen, waar de onvrede van de burgers inmiddels uitmondt in massale protesten.

Dat komt deels omdat de overheid in ons land meer voor ons regelt, denk bijvoorbeeld aan een goede zorg. Maar tegelijk ziet de gewone Nederlander bijna niks terug van de 15% economische groei die ons land sinds 2002 heeft doorgemaakt. Daartegenover staat een groei van maar 2% van het geld dat we vrij uit kunnen geven, blijkt uit cijfers van het Centraal Planbureau (CPB).


Kijken we naar het bbp per persoon, dan zijn er maar vier landen (Luxemburg, Ierland, Denemarken en Zweden) in de Europese Unie waar dat hoger ligt dan in Nederland. Maar kijken we naar wat we echt te besteden hebben, dan duikelt Nederland ineens hard naar beneden; zelfs tot onder de Fransen dus. En volgens cijfers van Rabobank staan de Italianen ook nog boven ons.

(...)

Hoogleraar Engelen herkent het beeld van Nederland als grijze middenmoter. „Als je op vakantie gaat naar bijvoorbeeld Frankrijk of vooral het noorden van Italië, zie je plekken waar burgers veel welvarender zijn dan wij. Daar staat dan wel tegenover dat de overheidsuitgaven in die landen een zooitje zijn. Maar Nederlanders hebben geen boodschap aan een lage staatsschuld en een begrotingsoverschot.”

Als we inzoomen op de situatie van Nederland zelf, wordt ook duidelijk dat het achtergebleven inkomen niet alleen valt af te schuiven op het feit dat we zulke goede publieke voorzieningen hebben. De cijfers laten zien dat Nederlanders een steeds kleiner deel van de economische groei terugzien in hun inkomen. Er blijft steeds meer hangen bij de overheid en bedrijven. De Rabobank berekende eerder dit jaar al dat ons besteedbaar inkomen in de afgelopen veertig jaar nauwelijks is toegenomen.

Rabo-econoom Middeldorp vertelt in wiens zakken de economische groei dan terechtkomt. „Gedeeltelijk bij de overheid, omdat publieke diensten - met name de zorg - steeds duurder worden. En er komt meer bij de bedrijven terecht die het geld dan oppotten.” Door de decennia heen is een duidelijke verschuiving te zien, blijkt uit onderzoek van Rabobank. In de jaren 80 kregen huishoudens nog bijna 63 procent van het nationale inkomen. Dat is in dit decennium gezakt naar zo’n 54 procent. Het aandeel van het inkomen van de overheid steeg in diezelfde tijd van 24 procent naar zo’n 29 procent. En de niet-financiële bedrijven zagen hun aandeel bijna verdrievoudigen van zo’n 4 procent naar bijna 12 procent.

Het stoort Engelen dat Nederland graag het braafste jongetje van de Europese klas wilde zijn na de crisis en hard ingreep om weer aan de Europese begrotingsregels te voldoen. Hij wijst op een onderzoek van ING uit 2016. Daaruit bleek dat de overheid de Nederlandse economie onnodige schade heeft aangedaan door zo streng de Europese regels na te willen leven. Engelen: „Een land als Frankrijk trekt zich daar geen zier van aan.”

Dat de regering nu besluit om de lasten voor bedrijven flink te verlagen, gaat er bij Engelen niet in. „Het is verbazingwekkend dat het kabinet het eerste begrotingsoverschot wilde weggeven aan een lagere vennootschapsbelasting (de taks op winsten van bedrijven, red.) en het afschaffen van de dividendbelasting. Al is dat laatste gelukkig niet doorgegaan. Maar dat is een gotspe. Geef dat geld in hemelsnaam terug aan de burger.”

Soortgelijk artikel vandaag ook in de Volkskrant:

https://www.volkskrant.nl/columns-opinie/nederland-eindigt-met-38-8-procent-op-prutserplek-2-~bb865af7/

Frankrijk mag de prutser van het jaar zijn, Nederland is een goede tweede. Met de huidige belastingdruk heeft Nederland recht op publieke voorzieningen en herverdeling van bijna-Scandinavisch niveau. Met de kwaliteit van de huidige voorzieningen heeft Nederland recht op lagere belastingen. Het is een kwestie van tijd voor gele hesjes, rode mutsen of roze beenwarmers dit aan de kaak gaan stellen.
——-


- zal Megaboob als muziek in de oren klinken en wordt ook door hoogleraren , CPB en Rabobank bevestigd

-en tja , bepaalde mensen zijn of wereldvreemd of komen nooit verder dan het simplistische “ hoe goed hebben we het hier in Europa?”
Net of de situatie in Afrika een benchmark is om te vergelijken of mensen hier een reden tot klagen hebben. Het is hier geen Sierra Leone nee maar ik hoop dat wij in onze rechtsstaat / welvaartsstaat toch iets hogere criteria hebben om te tevreden te mogen zijn met de uitvoering van het beleid.

-als we in NL zelfs minder in de portemonnee hebben dan mensen in Italië ... ach , waarom begin ik hier eigenlijk aan, herhaling van zetten, maar zoals Deket zegt is er meer armoede in NL en België dan sommigen hier willen onderkennen.

Veel meer van oudsher links georiënteerde mensen die GL Sp etc stemmen hier die volhouden dat het allemaal meevalt en goed gaat gaat ontbreekt het wellicht aan het inzicht dat ze daarmee juist een standpunt hebben dat haaks staat op de partij waarop ze stemmen ( klaver sp PvdA etc vinden het juist de verkeerde kant opgaan) en als je zegt dat het allemaal wel meevalt met armoede en voorzieningen sluit je eerder aan bij wat bv Rutte zegt. Je verdedigt daarmee in feite het huidige beleid... tja :)






Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk

sofaking
8 december 2018, 14:35
Meer belastingen op aandelen vindt Deket. Nou, ik heb een paar aandelen en kreeg daar 181,60 EUR aan dividenden van dit jaar. Dat betaalt mij Een inkom met 2 halfuurtjes en de brandstof. Hoera.
Daar neemt men eerst wel 30% aan de bron van af. Rest er 127,26. Nog maar 1 halfuurtje.
Daarvan neemt men nog eens 30% roerende voorheffing zodat er uiteindelijk 89,08 EUR overblijft. Ik mag de club nog binnen, maar geen kamertjes meer.
Er gaat dus al meer dan de helft naar de staat. Hoeveel zou je dat nog willen verhogen ?

(PS deze vergelijking zal toch geen symptoom van clubverslaving zjn ? :eek: )

Partycrasher
8 december 2018, 15:11
Dus de niet-werkende ijsberen/burgers/buitenlui onderhouden volgens jou de wél werkende ijsberen/burgers/buitenlui?
Zeker weten, PC?

Ja.

Denk je nou echt dat al die hongerlijers die zich kapotwerken ook maar 1 cent kunnen afdragen aan hongerlijers die niet werken? Dat kunnen ze niet, en dat doen ze ook niet. De staat houdt iedereen voor de gek met z'n propaganda. Al op de basisschool hoor je die troep. En in alle media. En iedereen vertelt het door aan elkaar. Zelfs hongerlijers die niet werken vertellen het door aan hun eigen kinderen. Die kinderen groeien op met het gevoel dat ze worden onderhouden door de hongerlijers die werken. Ik vind dat best wel grappig. Want het is dus niet zo. Deze 2 groepen hongerlijers onderhouden samen degenen die helemaal niks doen en het allermeeste krijgen. En dat is nog zachtjes uitgedrukt.

Staatspropaganda werkt niet bij iedereen. Dat weten ze, maar zolang het er maar een paar zijn bij wie het niet werkt, is er niks aan de hand voor hen.

Badslippers
8 december 2018, 15:35
akkoord BS,maar ook in Nederland en Belgie leven er nog genoeg mensen die met een bescheiden inkomen moeten rondkomen en met moeite het einde van de maand halen.
hier in Antwerpen,alsook in Brussel zie ik steeds meer en meer bedelaars op het straatbeeld en dat zijn heus niet allemaal georganiseerde Roma's hoor

Volkomen mee eens. Er zijn veel mensen die van een karig loon rond moeten komen ondanks dat ze hard werken of zelfs twee banen hebben. Dan hebben we nog chronisch zieken, bejaarden, mensen met ernstige beperkingen. Daar dient een samenleving voor te zorgen. Goed onderwijs, gezondheidszorg, werk bieden, veiligheid etc. En waar houdt men zich in Nederland mee bezig? Zwarte Piet, dat we een half uur per dag moeten sporten, de tabaksindustrie de nek omdraaien (Gelukkig heeft die lelijke troela advocaat Ficq ongelijk gekregen met haar belachelijke protest) en dat soort zaken. De grootste criminelen zijn niet Macron, Rutte of Merkel maar de witte boorden in de banken. Is een grote corrupte witwasmachine. Dat die demonstranten zich daar maar tegen richten.

Jan_Wandelaar
8 december 2018, 15:38
... degenen die helemaal niks doen en het allermeeste krijgen.
Als je allemaal zo goed weet hoe het zit en hoe het werkt, waarom behoor je zelf dan niet tot die onzichtbare leiders??? Zeker als je er blijkbaar helemaal niets voor hoeft te doen.


J.W.

Jan_Wandelaar
8 december 2018, 15:56
En waar houdt men zich in Nederland mee bezig?
Onvrede komt i.d.d. ook voort uit de verkeerde prioriteiten van de politiek. Alleen wanneer je je als politicus bezig houdt met onzin word je uitgenodigd aan de tafels van de praatprogramma's op de staatsomroep.

Dus hoort de kijker in die praatprogramma's allerlei geleuter over randzaken, en niks over de zaken waar ze in het dagelijks leven tegenaan lopen. Dus groeit de onvrede verder, en gaat men op een gegeven moment een geel hesje aantrekken en op straat lopen protesteren/rellen.

Koopkracht is alleen in verkiezingstijd een topic. Daarbuiten heeft de politiek het liever over genderdiversiteit en de aanduidingen op de wc-deuren, om maar eens een politiek correcte zijstraat te noemen. Een politiek-correct imago is voor een politicus het allerbelangrijkste. Dat een burger zich vertegenwoordigd voelt door een politicus is blijkbaar ook al 'niet meer van deze tijd' (om maar eens een dooddoener uit de kast te trekken die blijkbaar wel 'van deze tijd' is).


J.W.

Megaboob
8 december 2018, 17:21
Sofaking, je vergeet de vermogensrendements belasting nog. Er blijft dus gewoon nog minder over... de staat pakt het binnenkort gewoon allemaal...

Communisme 2.0

Megaboob



Meer belastingen op aandelen vindt Deket. Nou, ik heb een paar aandelen en kreeg daar 181,60 EUR aan dividenden van dit jaar. Dat betaalt mij Een inkom met 2 halfuurtjes en de brandstof. Hoera.
Daar neemt men eerst wel 30% aan de bron van af. Rest er 127,26. Nog maar 1 halfuurtje.
Daarvan neemt men nog eens 30% roerende voorheffing zodat er uiteindelijk 89,08 EUR overblijft. Ik mag de club nog binnen, maar geen kamertjes meer.
Er gaat dus al meer dan de helft naar de staat. Hoeveel zou je dat nog willen verhogen ?

(PS deze vergelijking zal toch geen symptoom van clubverslaving zjn ? :eek: )

deket
8 december 2018, 18:22
Sofaking en MB, ik bedoel wel uiteraard winst op aandelen van mnimaal enkele ton en niet op een bescheiden bedrag.
Het zijn maar enkele suggesties, maar de overheid moet het toch ergens halen.
Sofaking, in België kan men bv de overbodige senaat en bestendige deputatie afschaffen en het aantal ministers in de veel te vele deelregeringen beperken

peterp095
8 december 2018, 19:32
PC, je flipt echt wel.
Gaande op je berichten ga ik ervan uit dat jij dus een van de ijsberen bent die ook van een uitkering leeft.
Van wat betalen ze jullie die uitkeringen denk je?
Uit de bijdragen van de werkenden, juist.
Voor mij mogen de uitkeringen omlaag en de minimunlonen omhoog.zodat niet werkenden gemotiveerd worden te werken. Knelpuntberoepen genoeg.
Maar er mag ook meer belastingen gehaald worden bij multinationals, alsook winsten oo aandelen, erfenissen, en grote vermogens met meer dan 1miljoen euro en meer dan 2 onroerende goederen. Tevens kan ook Europa bezuinigen
Maar zo kan het niet verdee.
Een steeds minderende actieve bevolking die een steeds grotere inactiveren groep moet onderhouden

Winsten op aandelen belasten ? ok maar dan ook de verliezen in mindering laten brengen.
Nog meer belastingen op erfenissen ? Kijk eens naar het tarief dat er momenteel wordt gehanteerd
En waarom enkel bij "meer" dan 2 onroerende goederen ? Waarom niet vanaf het tweede ?
Eerlijker zou zijn dat men in België de inkomsten uit onroerende goederen zou belasten.

sofaking
8 december 2018, 20:06
Sofaking en MB, ik bedoel wel uiteraard winst op aandelen van mnimaal enkele ton en niet op een bescheiden bedrag.
Het zijn maar enkele suggesties, maar de overheid moet het toch ergens halen.
Sofaking, in België kan men bv de overbodige senaat en bestendige deputatie afschaffen en het aantal ministers in de veel te vele deelregeringen beperken

Ja dat lijkt de beste oplossing : die met een enorm surplus extra laten bijdragen voor wie tekort komt. Helaas is de uitvoering daarvan niet zo eenvoudig. Herinner u de speculatietaks : voor de Nederlandse lezers, dit was een taks in België ingevoerd in 2016, waardoor aandelen die na minder dan 6 maanden weer verkocht werden, onderworpen werden aan 30% taks op de winst. Dat gaf al direct problemen met een aantal fondsen, waaronder pensioenfondsen, dus kwamen er een hele reeks uitzonderingsregels. Na een jaar bleek dat het aantal transacties op de Belgische beurs zodanig gezakt was dat de inkomst van de speculatietaks + de bestaande beurstaks tezamen zo'n 50 miljoen minder bedroeg dan de inkomsten van de gewone beurstaks voordat die speculatietaks was ingevoerd. In 2017 heeft dezelfde regering die ze ingevoerd had, dan maar terug afgeschaft.

Partycrasher
10 december 2018, 01:09
Er is met geen enkel bordeel of ramenbuurt iets mis.
Er is iets mis met mensen die stemmen op misdadigers die politici worden genoemd.

Ik neem aan dat je “de onzichtbare leiders” bedoelt :bibber_2:
Iedereen die stemt op een ander dan zichzelf steekt een mes in de rug van van z'n ouders en in de rug van z'n kinderen.
Ik ga ervan uit dat iedereen die stemt op een ander dan zichzelf dat lekker vindt, dus zal ik niet zeggen dat ze ook een mes in hun eigen buik steken.

Mensen die stemmen op een ander dan zichzelf moeten echt heel erg snel sterven, anders is er geen redden meer aan voor hun ouders en hun kinderen.

@j
10 december 2018, 08:43
Moderator PLEASE PLEASE verlos ons van dit warhoofd :hammer::hammer::hammer:

wervelwind
10 december 2018, 10:33
Ik begin me toch af te vragen waar PC zijn “gedachtengoed” op baseert.

Wie zijn die onzichtbare leiders? Waarom moet ik mezelf in mijn buik of rug steken?
Heb je überhaupt wel eens nagelezen wat je allemaal schrijft?
Leg eens uit hoe volgens jou de wereld in elkaar zit?
In het echt schijn je een leuke kerel te zijn maar wat je hier allemaal neerkakt raakt kant noch wal.

Eddy_V
10 december 2018, 12:12
Ik begin me toch af te vragen waar PC zijn “gedachtengoed” op baseert.

Wie zijn die onzichtbare leiders? Waarom moet ik mezelf in mijn buik of rug steken?
Heb je überhaupt wel eens nagelezen wat je allemaal schrijft?
Leg eens uit hoe volgens jou de wereld in elkaar zit?
In het echt schijn je een leuke kerel te zijn maar wat je hier allemaal neerkakt raakt kant noch wal.

In het echt loopt PC altijd in een witte badjas.
Online zit ie altijd in een geel hesje... dat verklaart misschien eea... dan krijgt hij een gele waas voor zijn ogen :)

Teiresas
10 december 2018, 13:02
Iedereen die stemt op een ander dan zichzelf steekt een mes in de rug van van z'n ouders en in de rug van z'n kinderen.
Ik ga ervan uit dat iedereen die stemt op een ander dan zichzelf dat lekker vindt, dus zal ik niet zeggen dat ze ook een mes in hun eigen buik steken.

Mensen die stemmen op een ander dan zichzelf moeten echt heel erg snel sterven, anders is er geen redden meer aan voor hun ouders en hun kinderen.

Ik doe altijd reuze mijn best om te begrijpen wat je schrijft PC, maar écht, het lukt me niet...

Wat is dit nou toch weer voor flauwekul? Mensen die stemmen op een ander.... bla, bla, bla...

Ik kies er toch zelf voor om me te laten vertegenwoordigen door een ander. Een ander, die wel zin en behoefte heeft om voor een bepaald gedachtengoed, beleid of visie op te komen in ons parlementaire stelsel, op diverse niveaus. Om mee te beslissen over zaken waarvan ik echt geen verstand heb of de impact niet kan overzien. Parlement = vertegenwoordiging van het volk.

'Het volk' wordt weerspiegeld in haar vertegenwoordiging in de diverse lagen van ons democratisch stelsel. Of dat nu tweede kamer is, of eerste kamer, provincie, gemeente waterschap of wat dan ook. Overal kiezen we iemand die ons vertegenwoordigd om zich de betreffende materie eigen te maken en over beslissingen te stemmen.
We kunnen moeilijk alle 17 miljoen stemgerechtigden in de tweede kamer zetten. Dan worden er nooit beslissingen genomen.

Als de beslissingen (of een deel ervan) van de vertegenwoordigers van het volk niet overeenkomen met wat jij of ik of m'n buurman wil, dan is dat vette pech. Daar zullen we mee moeten leven, want dat is een democratie. De meerderheid beslist.

Als je je niet vertegenwoordigd voelt door 'anderen' heb je alle mogelijkheden om zelf een politieke partij op te richten. En als er voldoende andere malloten zijn die in jouw denkbeelden meegaan, mag je ook nog mee stemmen in de gemeenteraad of de senaat of al die andere organen die onze democratie rijk is. Dus wat let je?

Wellicht dat je er meer mee bereikt dan met het fulmineren van allerhande onsamenhangende nonsens op een internetforum voor hoerenlopers?

sofaking
10 december 2018, 20:19
31323

Megaboob
10 december 2018, 23:28
Als burgers het echt beu zijn en zich verenigen in protesten kunnen politici niets anders doen dan buigen. Wanneer, oh wanneer komt het zo ver in nederland...

(joop.nl)

Zege voor ‘gele hesjes’, Macron verhoogt minimumloon
De Franse president Emmanuel Macron heeft een verhoging van het minimumloon aangekondigd. Dat meldt de BBC. Ook zei de president een belastinghervorming te zullen doorvoeren. De beloftes van Macron komen na weken van protest door de ‘gele hesjes’, waarbij het vooral de laatste weekeindes tot geweld kwam in Parijs.

Macron deed zijn beloftes in een toespraak op de landelijke televisie. Daarbij noemde hij de woede van de demonstranten ‘diep en in veel opzichten terecht’. Met ingang van 2019 zal het minimum maandloon in Frankrijk met 100 euro omhoog gaan.

Goedemorgenallemaal
11 december 2018, 09:01
Update, de Fransen trappen er niet in, noemen het een zoethoudertje...
Zeggen ze. Het zou me niks verbazen als er nu al veel zeggen "da's, mooi we haken af".

Goedemorgenallemaal
12 december 2018, 22:35
Update, na de aanlag in Straatsburg komen er uit het toch ieder weekend kleiner wordende kamp van de gele hesjes geluiden dat het allemaal wel heel erg toevallig is en dat dit regering wel goed uit komt en... en..
https://twitter.com/nicolawitch/status/1072915025776533505
https://twitter.com/edabel1/status/1072638197656682499
Gelukkig ook Fransen die zich hiervan afkeren...
https://twitter.com/cecy_972/status/1072732189173932032

Megaboob
13 december 2018, 23:02
winter is coming... de Telegraaf:

Opinie

Het kabinet komt nu met alles weg

Door NAUSICAA MARBE

Updated 3 uur geleden
Gisteren, 19:36 in COLUMNS


Nee, een grote beweging van Gele Hesjes lijkt in Nederland niet van de grond te komen. We telden een paar honderd man op de been, verspreid over vele steden, terwijl de urgentie voor protest er is.


De mysterieuze klimaattafels besluiten over de vele miljarden die de burger moet ophoesten; de energierekening die de windmolens verdisconteert, rijst in 2019 de pan uit. In januari veroorzaakt de btw-verhoging een enorme prijsstijging. Het internationaal omstreden migratiepact is door Nederland klakkeloos ondertekend. Dan zwijgen we over de stand van de democratie, het disfunctionerende OM, de drama’s in de gezondheidszorg, de stijgende armoede, de corruptie, de zelfverrijking, het wanbestuur.

Geen zoet
Er was en is alle reden om juist voor 1 januari 2019 de steden geel te kleuren. Nederland heeft een kabinet dat onthecht is van de levens van veel burgers. Na het zuur van de door hen betaalde crisis is er geen zoet in zicht, maar het opportunisme van de VVD die landelijk GroenLinks-beleid heeft geadopteerd. De gepeperde rekening is voor de burger. Het klimaatbeleid wordt gevoerd op grond van activistische paniekscenario’s, die lucratief uitpakken voor de duurzaamheidsondernemers in de VVD-achterban. Mark Ruttes lang gekoesterde droom van ’groenrechts’ is eindelijk uitgekomen. Dezelfde pseudo-liberalen bij de VVD ondertekenen grif het rampzalige migratiepact, bol van utopische aannames en totalitaire verplichtingen.

Dit tot afgrijzen van Frits Bolkestein, voormalig leider van een bétere VVD. Maar met de huidige coalitiepartners CDA of D66 aan het roer zou het niet anders zijn. Ook zij hebben hun handtekeningen gezet onder een dichtgetimmerd regeerakkoord, waardoor de oppositie tandeloos is gemaakt. Ook zij zouden in dit verbrokkelde politieke landschap coalities vormen waarin steeds minder burgers hun politieke overtuigingen kunnen herkennen. Het besef dat zo’n poldercoalitie de enige remedie is tegen de chaos door politieke versplintering, de garantie dat er tenminste een regering komt, heeft dit kabinet een gevoel van onaantastbaarheid gegeven. In de praktijk resulteert dat in schaamteloosheid.

En ja, het is ze daarin makkelijk gemaakt. Door een meegaande bevolking. De bittere boodschap van de crisis werd begrepen, men paste zich aan, men slikte het zuur. Daar heeft Den Haag geen lering uit getrokken. De burger is gestraft voor zijn aanpassingsvermogen in plaats van beloond, toen de tijden beter werden. Ze pikken toch alles, niks te vrezen.

Geweld
Inderdaad. Nog steeds zijn er geen massale protestmarsen als in Frankrijk en gelukkig evenmin vernielingen en plunderingen. Prijzenswaardig dat de Gele Hesjes in Nederland niet voor dezelfde heftige acties kozen als die in Frankrijk. Geweld is nooit een oplossing, al menen stemmen op de sociale media het tegenovergestelde. Vanuit de gedachte: zonder dreiging van geweld zal de politiek nooit luisteren. Onzin. Geweld geeft de overheid terecht alle reden om hard in te grijpen. Geweld werkt averechts.

Sommigen putten moed uit de successen van de pressiegroep Kick Out Zwarte Piet. Pas als je agressief wordt, gaan politici luisteren. Dreiging loont, wordt er dan gezegd. Ook dat is een misrekening. Ten eerste heeft KOZP geen steden in de hens gezet. Die radicale beweging heeft succes vanwege morele druk en eindeloos vergaderen met de hun goedgezinde bestuurlijke elite. KOZP heeft daarnaast een belangrijke troef in handen en dat zijn de emoties rond racisme en slavernij: schaamte, schuldgevoel, angst om voor fout door te gaan. Dat werkt. Ook omdat het doel klein en haalbaar is: verandering van schmink, niet van regeringsbeleid waarmee miljarden zijn gemoeid.

De bestuurders en politici die naar KOZP luisteren, hebben weer geen enkel schuldgevoel ten opzichte van de boze burger. Gemakshalve wordt die gedegradeerd tot aso en halve racist. Heel vreemd, want de ’diversiteit’ is groot onder die ’boze’ burgers: tussen links en rechts; in afkomst en in de wil om gematigd of juist extreem actie te voeren. Geen coalitiepoliticus schaamt zich voor beleid dat aan de burger voorbijgaat en hem onnodig dupeert. Ze voelen zich aan niets en niemand meer verplicht dan aan henzelf.

Potsierlijk
Hoe verder? Hoe laat je deze politici voelen dat ze niet met alles wegkomen? Geweld is nooit een optie. Romantische verlangens naar de totale revolutie zijn potsierlijk in Nederland, zeker als het doel is de pluriforme democratie te behouden, te herstellen, te versterken. Wat rest is: protest. Onvermoeibaar protesteren, breed georganiseerd, met heldere doelen waarin velen zich kunnen herkennen. Met spandoeken vol woorden die politici mishagen, niet omdat die woorden grof of dreigend zijn, maar omdat ze op de zere plek drukken. Omdat ze leugens, opportunisme, hypocrisie, incompetentie, onwil en onverschilligheid ontmaskeren. En tegelijkertijd duidelijke eisen stellen en veranderingen aandragen. En dan blijven demonstreren, niet alleen in het weekend, maar elke dag. Betogers als stalkers die pas ophouden als ze antwoorden en afspraken krijgen. Dan kan dit echelon politici zich niet langer verschuilen achter het excuus dat de ’boze’ burger zo warrig, onduidelijk en ongrijpbaar is. Dan zijn de smoezen om mensen te negeren op, dan sta je echt in je hemd als je je onwetend of onaantastbaar waant. Burgers die dat kunnen opbrengen, kunnen veranderingen bewerkstelligen. Maar dat is natuurlijk veelgevraagd. De winter komt.

sofaking
13 december 2018, 23:12
Zesde dode. Nochtans lijkt het logisch dat wegen blokkeren levensgevaarlijk.kan zijn.

http://newsmonkey.be/article/92067

Willem2
14 december 2018, 13:36
Gele hesjes laten Franse economie krimpen
De Franse economie wordt hard geraakt door de gelehesjesprotesten en stevent af op een krimp af. Dat blijkt uit schattingen van de Britse marktonderzoeker Markit.

De acties overal in Frankrijk missen hun weerslag op de economie niet. De graadmeter die de activiteit in de Franse industrie en dienstensector meet, zakte volgens een voorlopige schatting in december naar 49,3. Dat is bijna 5 punten minder dan de 54,2 in november en daarmee de scherpste daling sinds 2011. Economen verwachtten dat de economische bedrijvigheid slechts licht zou afzwakken. ............ https://www.ad.nl/economie/gele-hesjes-laten-franse-economie-krimpen~a994b09f/

Megaboob
24 december 2018, 12:17
Waarom toch de gele hesjes, vraagt de politiek zich ongetwijfeld af. Nou, hierrom bijvoorbeeld. tenekrommend dat krakend tuig als Khalid voorgaat op een fatsoenlijke Nederlander die jarenlang op de wachtlijst staat voor een woning. Dan krijg je inderdaad wel neigingen om een geel hesje te gaan dragen...

geen stijl:
Sander = boos. Waarom Khalid wel en hij niet?
Man stelt prangende vraag aan vergisburgemeester Halsema

Afbeelding weergeven op Twitter


Sander is boos
@Sandervandam2
Hoi @AmsterdamNL,

na 8 jaar betaald wachten moet ik het doen met plek 729 als er 842 mensen op een woning reageren. Khalid Jones trok 15 jaar als illegaal krakend door de stad, verder droeg hij niks bij. Waarom krijgt hij voorrang boven iemand die al 25 jaar belasting betaald?

07:11 - 24 dec. 2018
670
556 mensen praten hierover
Informatie over Twitter Ads en privacy
Zo met de Feestdagen voor de deur ga je je toch dingen afvragen. Was het een mooi of slecht jaar? Komt het goed met de maatschappij? Zijn we niet wat doorgeschoten met de zeezout/karamel gekte? Moet dat nou, al die advertenties voor vliegreizen in de Volkskrant? Is het allemaal wel eerlijk verdeeld in de wereld?

Partycrasher
24 december 2018, 14:16
Ik denk dat die Sander zich moet realiseren dat de Nederlanders, door op een ander dan zichzelf te stemmen, hun land hebben weggegeven. En daarmee dus ook al hun rechten als de eigenaren van Nederland. Zo gauw als die Sander zich dat realiseert, zal hij niet meer dit soort vragen stellen.

Jan_Wandelaar
24 december 2018, 16:39
... door op een ander dan zichzelf te stemmen ...Als het de onzichtbare leiders zijn die het voor het zeggen hebben, wat maakt het dan uit op wie je stemt???
Leg dat eens even uit.......


J.W.

Partycrasher
24 december 2018, 17:15
Als het de onzichtbare leiders zijn die het voor het zeggen hebben, wat maakt het dan uit op wie je stemt???
Leg dat eens even uit.......
Je begint het een heel klein beetje te begrijpen.

Het maakt ook helemaal niks uit op wie je stemt. Ze spelen allemaal onder één hoedje. Maar het maakt dus wel alles uit dát je op een ander dan jezelf stemt. Want die ander voert uit wat de onzichtbare leiders willen, en als je hem of haar daarop aanspreekt, krijg je altijd hetzelfde antwoord: "Ik ben democratisch gekozen, dus je kunt me niet tegenhouden. Probeer me maar eens tegen te houden, als je durft. Dan roep ik je gewoon uit tot terrorist. Dan zul je hele grote problemen krijgen. Hahahaha."

En dát neem ik iedereen die op een ander dan zichzelf stemt echt heel erg kwalijk. Echt heel heel erg.

Je kunt je niet voorstellen hoe erg ik het die zelfverloochenaars kwalijk neem. Want ze maken door hun gewetenloze gedrag niet alleen hun eigen levens kapot, maar ook de levens van degenen die op zichzelf stemmen.

Jan_Wandelaar
24 december 2018, 19:35
... maar ook de levens van degenen die op zichzelf stemmen.En hoe kun je zeker weten dat je niet door de onzichtbare leiders gemanipuleerd word om op jezelf te stemmen?


J.W.

Meme Moo
24 december 2018, 19:51
En hoe kun je zeker weten dat je niet door de onzichtbare leiders gemanipuleerd word om op jezelf te stemmen?


J.W.

Nú komen we ergens: PC is zélf een onzichtbare leider. :biggrin:

Partycrasher
24 december 2018, 23:00
En hoe kun je zeker weten dat je niet door de onzichtbare leiders gemanipuleerd word om op jezelf te stemmen?


Nú komen we ergens: PC is zélf een onzichtbare leider. :biggrin:

We moeten het met z'n allen beginnen te snappen. Dat de een wat verder is dan de ander maakt niks uit.

Elke politicus liegt over alles. Echt álles. Ook elke journalist, maar daar zeg ik even niks meer over.
Een van de weinige uitzonderingen ooit, is wat Stef Blok allemaal zei op dinsdag 10 juli 2018. Stef Blok kan nog steeds zoveel biertjes van mij krijgen als hij wil als ik hem ergens in een café of op een feestje tegenkom.

Politici zijn gewetenloos. Dat moet echt iedereen zich eens realiseren. Gewoon in hun ogen kijken, dan weet je alles.

schoolmeester
26 december 2018, 12:39
Ik kijk altijd in mijn glazen bol, dan weet ik ook alles.

Groet, schoolmeester.

Partycrasher
27 december 2018, 21:17
https://www.telegraaf.nl/sport/2960589/cocu-vraagt-4-miljoen-euro-per-jaar

De voormalig trainer van onder andere PSV vraagt een gelijkwaardig loon als bij Fenerbahçe en dat kan oplopen tot 4 miljoen euro per jaar, meldt Het Nieuwsblad.
De topkandidaat om Hein Vanhaezebrouck op te volgen zegt toe te zijn aan rust na zijn ontslag bij Fenerbahçe en geniet van zijn riante Turkse ontslagpremie.

Het is in Turkije sinds mei van dit jaar streng verboden om buitenlandse valuta naar buiten de landsgrenzen over te maken of te vervoeren. Die wet was met spoed in het leven geroepen om de waardedaling van de Turkse lira niet erger te laten worden. Op het overtreden van die wet staan hele zware boetes en hele zware gevangenisstraffen. Maar Turken zullen niks meer zeggen over de uitzonderingen (https://www.ijsberenforum.com/forum/showthread.php?45709-Erdogan-Coup-militairen-in-Turkije&p=630024#post630024) die de onzichtbare leiders van de WERELD op de HELE WERELD maken. Denk daar maar eens over na, iedereen!

rob45
27 december 2018, 21:30
Maar Turken zullen niks meer zeggen over de uitzonderingen (https://www.ijsberenforum.com/forum/showthread.php?45709-Erdogan-Coup-militairen-in-Turkije&p=630024#post630024) die de onzichtbare leiders van de WERELD op de HELE WERELD maken. Denk daar maar eens over na, iedereen!

Haha Partycrasher...het is eigenlijk heel simpel allemaal.
Het geld is belangrijker dan mensen...oftewel Follow the Money

schoolmeester
28 december 2018, 05:35
Ik kwam gisteren nog een onzichtbare leider tegen, ik botste bijna tegen hem op omdat hij slecht zichtbaar was....
Hij had ook geen geel hesje aan.
Groet, schoolmeester.

Goedemorgenallemaal
31 december 2018, 13:42
Om het even in perspectief te plaatsen:
Quiz : « gilets jaunes », climat, victoire des Bleus, SNCF... saurez-vous reconnaître ces manifestations de 2018 ? (https://www.lemonde.fr/les-decodeurs/article/2018/12/31/quiz-gilets-jaunes-climat-victoire-des-bleus-sncf-saurez-vous-reconnaitre-ces-manifestations-de-2018_5403915_4355770.html)

schoolmeester
31 december 2018, 14:12
Ik kan helaas geen Frans lezen.

Groet, schoolmeester.

Goedemorgenallemaal
31 december 2018, 14:23
Quiz van de krant met 12 fot's van massale bijeenkomsten in Frankrijk. Wat is wat.

Willem2
4 januari 2019, 15:32
PARIJS - Gele Hesjes van de Franse protestbeweging tegen de hoge kosten van het levensonderhoud, de ’gilets jaunes’, hebben in een open brief aan president Macron gedreigd „bereid te zijn nog veel verder te gaan.” Ze kondigen dan ook nieuwe demonstraties aan en leggen zich niet neer bij eerder gemaakte beloften van Macron om de protestbeweging tegemoet te komen. ....... https://www.telegraaf.nl/nieuws/2986193/gele-hesjes-woedend-frankrijk-kondigt-nieuwe-demonstraties-aan

stimpy3
5 januari 2019, 15:06
Op het forum van de gele hesjes wat na de protesten is opgericht staan ook wat polls over wat de gele hesjes belangrijk vinden. Op nummer 1 (met grote voorsprong): afschaffen van het homohuwelijk (https://www.nouvelobs.com/societe/20190104.OBS7984/gilets-jaunes-ce-qui-ressort-des-premieres-contributions-au-debat.html). Prioriteiten, jonguns!

Partycrasher
5 januari 2019, 17:21
Op het forum van de gele hesjes wat na de protesten is opgericht staan ook wat polls over wat de gele hesjes belangrijk vinden. Op nummer 1 (met grote voorsprong): afschaffen van het homohuwelijk (https://www.nouvelobs.com/societe/20190104.OBS7984/gilets-jaunes-ce-qui-ressort-des-premieres-contributions-au-debat.html). Prioriteiten, jonguns!

De Franse geheime dienst is weer bezig.

satanic surfer
5 januari 2019, 19:10
het is simpel qua moraal: the Clash: White Riot, zo was het en zo zal het immer blijven. Met een nog waar te maken belofte binnen afzienbare termijn met een Pyrrhusoverwinning weer richting the daily grind gestuurd worden...

en als het dan toch ´ns extreem fout loopt bij een politicus als Dan White zoals in San Francisco in ´78 volgden de White Night Riots...Neem effe´n Twinkie en lees je in als deze materie onbekend is Dead Kennedys namen tengevolge een cover op die ze lichtjes aanpasten (het origineel is een parel overigens) tot I fought the Law ...30 jaar later dient men vast te stellen dat het profetische songsnedes zijn van dhr. Biafra die overigens zelve nadien kandideerde voor burgemeester van SF, dat zou wel wat geweest zijn!

Goedemorgenallemaal
6 januari 2019, 11:00
OP facebook heb je een "objectieve pagina"
https://www.facebook.com/NEETEGENMSM/
Het aardige is dat deze pagina iedere week foto's laat zien van de immer groeiende beweging met steeds minder hesje in de foto's.

Willem2
13 januari 2019, 14:50
Nederlandse chauffeur (56) opgepakt die geel hesje doodreed ............... https://www.ad.nl/binnenland/nederlandse-chauffeur-56-opgepakt-die-geel-hesje-doodreed~aecde695/

pret
13 januari 2019, 15:48
Nederlandse chauffeur (56) opgepakt die geel hesje doodreed ............... https://www.ad.nl/binnenland/nederlandse-chauffeur-56-opgepakt-die-geel-hesje-doodreed~aecde695/

Die chauffeur was vast een rechtse die handelde in opdracht van de onzichtbare leiders.

sofaking
13 januari 2019, 16:32
Die chauffeur was vast een rechtse die handelde in opdracht van de onzichtbare leiders.

Dat wordt ingewikkeld als de onzichtbare leiders tegelijk de gele hesjesbeweging en de anti-gele-hesjes actievoerders sturen.

https://d3qdvvkm3r2z1i.cloudfront.net/media/catalog/product/cache/1/image/1800x/6b9ffbf72458f4fd2d3cb995d92e8889/s/n/snorg_shirtwomens2016_wanteddeadandalive_1.jpg

Partycrasher
13 januari 2019, 20:30
Nederlandse chauffeur (56) opgepakt die geel hesje doodreed ............... https://www.ad.nl/binnenland/nederlandse-chauffeur-56-opgepakt-die-geel-hesje-doodreed~aecde695/


Die chauffeur was vast een rechtse die handelde in opdracht van de onzichtbare leiders.


Dat wordt ingewikkeld als de onzichtbare leiders tegelijk de gele hesjesbeweging en de anti-gele-hesjes actievoerders sturen.

https://d3qdvvkm3r2z1i.cloudfront.net/media/catalog/product/cache/1/image/1800x/6b9ffbf72458f4fd2d3cb995d92e8889/s/n/snorg_shirtwomens2016_wanteddeadandalive_1.jpg

Voordat ik begin aan mijn betoog, wil ik even zeggen dat ik het altijd heel erg smerig heb gevonden dat Erwin Schrödinger een kat gebruikte als onderdeel van zijn experiment. Ook al was het alleen maar in theorie.
Hij had een mens moeten gebruiken. Katten interesseren zich niet voor natuurkunde, mensen wel. Wel zo eerlijk.

Nou ga ik beginnen aan mijn betoog.
Die vrachtwagenchauffeur handelde niet in direct opdracht van de onzichtbare leiders. De onzichtbare leiders hebben slimmere methoden om mensen die voor zichzelf opkomen te pakken.

Hij handelde op deze manier, omdat hij geen zelfrespect heeft. En ook geen respect voor z'n armoedzaaiende ouders. En ook geen respect voor z'n armoedzaaiende vrouw. En ook geen respect voor z'n armoedzaaiende kinderen. En ook geen respect voor z'n armoedzaaiende kleinkinderen. En ook geen respect voor z'n eens groots land en volk. Net zoals zijn soortgenoot:

Mensen die geen zelfrespect hebben en graag voor een hongerloontje werken, ze zijn er nog:
https://www.ad.nl/buitenland/als-geel-hesje-vermomde-nederlander-steekt-auto-geel-hesje-in-brand~a2b4ac4c/

Gisteren zijn in veel steden in Frankrijk weer mensen op straat gaan zeggen dat ze niet meer opgelicht willen worden door de staat. Onder andere in Parijs. Maar in Parijs gebeurde er ook iets anders. Gisterochtend vond er een gasexplosie plaats in een bakkerij. Dat kan altijd en overal gebeuren natuurlijk.
https://www.ad.nl/buitenland/jonge-vrouw-overleden-na-zware-explosie-in-centrum-parijs-aantal-doden-nu-op-vier~a1a459e7/

Maar er is iets heel erg raars aan de hand.
Dit zijn de momenten om flinke salarisverhogingen en allerlei extra's te vragen.
Minstens zoveel als waar die dommerik Neymar en zijn domme vrienden elke dag om vragen.
Maar toch doen die puinruimers en die lichaamsbergers dat niet. Ze zijn echt dom.
Ze hebben nog nooit zelfrespect en respect voor al hun familieleden gehad.
Op deze manier zullen zij en hun gezinnen nooit iets voorstellen in het leven.


Dit bericht zal mogelijk verwijderd worden, maar dat zal helemaal niks veranderen aan de inhoud ervan.
Want het klopt 100% wat ik hier allemaal heb gezegd.

Nulnulzeseneenhalf
13 januari 2019, 22:13
Dit bericht zal mogelijk verwijderd worden, maar dat zal helemaal niks veranderen aan de inhoud ervan.
Want het klopt 100% wat ik hier allemaal heb gezegd.

:roll3::bowlol::joke:

Partycrasher
13 januari 2019, 22:47
:loud: Het is echt zo, Nulnulzeseneenhalf.

Willem2
19 januari 2019, 13:56
Ondanks het 'grote nationale debat’ dat de Franse president Macron heeft aangekondigd om de onvrede in het land te kanaliseren, zijn vandaag in heel Frankrijk weer gele hesjes de straat opgegaan. Het is de tiende zaterdag die de in oktober spontaan op sociale media ontstane protestbeweging tot nationale protestdag hebben uitgeroepen. .............. https://www.ad.nl/buitenland/ontevreden-fransen-voor-de-tiende-keer-de-straat-op~a4289629/

Megaboob
19 januari 2019, 23:27
Met politieke praatjes en geen lastenverlaging en betere toekomst voor de middenklasse en de minder bedeelden gaat het ook niet lukken Willem. In frankrijk is de burger het zat en doet er weat aan d.m.v. de gele hesjes. In nederland is de burger het ook zat, maar zijn ze alsnog te lui om de straat op te gaan. Het zal wel niet in de volksaard zitten.

Megaboob

Badslippers
20 januari 2019, 11:47
In nederland is de burger het ook zat, maar zijn ze alsnog te lui om de straat op te gaan.

MB, ik denk dat het de gemiddelde Nederlander gewoon voor de wind gaat. Die heeft geen behoefte om met een geel hesje op een regenachtige dag op een rotonde te gaan staan om te protesteren. Op maart gaat het onderwijs weer demonstreren. Ik weet niet precies hoeveel onderwijzend personeel in Nederland is (ergens tussen 200.000-300.000?) Ben benieuwd hoeveel daarvan gaan demonstreren op 15 maart (of liever bij moeders kookpot blijven zitten). 15 maart is trouwens een vrijdag (een schooldag) want wie gaat nou op z'n vrije dag demonstreren?

Goedemorgenallemaal
20 januari 2019, 12:54
25 februari de fotojournalisten die in de ZZP worden gedwongen door de kranten en een paar Euro voor een geplaatste foto krijgen.

Nulnulzeseneenhalf
20 januari 2019, 20:26
Met politieke praatjes en geen lastenverlaging en betere toekomst voor de middenklasse en de minder bedeelden gaat het ook niet lukken Willem. In frankrijk is de burger het zat en doet er weat aan d.m.v. de gele hesjes. In nederland is de burger het ook zat, maar zijn ze alsnog te lui om de straat op te gaan. Het zal wel niet in de volksaard zitten.

Megaboob

Resultaat: Onder de streep gaat niemand, er op vooruit, en heel Nederland er op achteruit. Dat nie heel Nederland in een geel hesje op het malieveld staat is een mirakel te noemen.

Megaboob

https://www.bndestem.nl/oosterhout/brabantse-chauffeurs-als-de-dood-voor-gele-hesjes-op-franse-wegen-hun-wil-is-wet~adc2251d/
https://www.trouw.nl/home/gele-hesjes-jagen-frankrijk-op-kosten~a5f6ec8d/
https://www.1limburg.nl/nederlandse-politie-zoekt-doorrijder-geel-hesje?context=default
https://www.1limburg.nl/nederlander-verdacht-van-doodrijden-gele-hesjes-activist?context=default
https://www.1limburg.nl/collega-chauffeur-landgraafse-trucker-was-shock?context=default
https://www.1limburg.nl/advocaat-gele-hesjes-bedreigen-trucker-na-ongeluk?context=default
https://www.1limburg.nl/fotos-de-toegetakelde-truck-van-de-landgraafse-chauffeur?context=default
https://www.1limburg.nl/trucker-ondergedoken-voor-gele-hesjes-gaat-niet-werken?context=default
https://www.1limburg.nl/twee-weken-geen-actie-gele-hesjesbeweging-op-e25?context=default

Een aantal artikelen over de “gele hesjes”.
In eentje de kosten die ze al hebben hebben gemaakt voor de Franse regering. Ik dacht juist dat het de bedoeling was dat de arme burger minder kwijt zou zijn aan de regering, dus ik begrijp het op kosten jagen van diezelfde regering niet.

Een artikel over het feit dat ze veel vrachtwagens aanhouden, aanvallen, plunderen en in brand steken. Wat hebben die chauffeurs gedaan ? Zijn zij verantwoordelijk voor de hoge kosten van de arme burger?

Een aantal over het ongeluk op de E25 vrijdag 11 januari, net over de grens bij Maastricht in de richting van Nederland. Waar een geel hesje is aangereden en overleden door een vrachtwagen. De chauffeur heeft schrik. Collega’s van hetzelfde bedrijf hebben schrik. Nadat de verdachte in België met de politie of het OM daar is gaan praten heeft hij door een speciale uitgang het gerechtsgebouw moeten verlaten omdat bij alle uitgangen gele heskjes stonden te posten. En dat was vast niet om hun medeleven te betuigen.

Weliswaar hebben ze beloofd om 2 weken niet te demonstreren op die beruchte plek, maar wat is de waarde daarvan?

Heel die protesten hebben al zoveel gekost voor de samenleving dat ik me serieus afvraag wat het doel is.

Maar daar gaat het niet om. Hoe kun je nog serieus naar de “gele hesjes” beweging refereren na al deze rotzooi? Hoe kun je nog beweren dat ze bezig zijn met iets te bewerkstelligen na alle kosten die ze gemaakt hebben? Ruimen zij de troep op die ze zelf maken? Betalen zij de kosten van alles wat ze vernielen? Ik begrijp het niet. Ik heb zo’n geel hesje in mijn auto liggen voor het geval dat ik problemen krijg met mijn limousine, maar ik denk er sterk over om zo’n oranje uitvoering te kopen. Ik wil helemaal niet geïdentificeerd worden met een geel hesje.

Megaboob
20 januari 2019, 20:39
Met brieven schrijven naar de krant verander je helaas niets Nulnulzeseneenhalf .

Ik ben voorstander van vreedzame protesten zonder vernielingen etc.

Maar dat er eens een keer een megademonstratie (ik hoop op 3-5 miljoen mensen) komt op het Malieveld tegen de idioot hoge lasten in Nederland zou heel goed zijn. Dat is een duidelijk signaal aan de politiek, tot hier en niet verder. Ik ken helaas te veel mensen die niet meer rond komen van hun modele salaris. Die met twee personen moeten werken om te overleven. Die aan het eind van de maand daadwerkelijk die pot pindakaas moeten gaan opeten. Die nooit op vakantie kunnen, geen nieuwe kleding kunnen kopen, twee dagen per week warm eten kunnne betalen en geen auto meer kunnen rijden. Kijk om je heen, en je ziet de echte armoede in Nederland. en het word steeds erger...

Redenen:
1) Mega-inflatie.
2) De steeds grotere lastendruk voor mensen.
3) Werkgevers die steeds weer onder (de echte) inflatie salarisverhogingen geven.

Megaboob

Badslippers
20 januari 2019, 22:07
Kijk om je heen, en je ziet de echte armoede in Nederland. en het word steeds erger...

Ik heb dat vanmiddag eens gedaan. Ik moest een setje schroevendraaier bits hebben en een zak krentenbollen. Nu had ik gezien dat bij de Lidl zowel de krentenbollen als de bits in de aanbieding waren dus ik op de fiets naar de nijmeegseweg waar zo'n boulevard ligt met allerlei winkels. Onderweg viel me de hoeveelheid auto's al op. Over het algemeen behoorlijke bovenmodale auto's. Aan de nummerplaten te zien allemaal van de afgelopen 5 jaar of minder. Het werd hoe langer hoe drukker en op de riante parkeerplaats was geen plek meer te vinden. Duizenden auto's stonden daar en het gepeupel krioelde als nijvere mieren over die parkeerplaats en begaven zich in de diverse winkels. Daar kwamen ook weer mensen uit met de karren vol met vreten, zuipen en prullaria. Ze hadden ook nog vreten in de handen. iets van de frituur of oliebollen of vis. Vooral moffen zijn dol op vis en pommes. Die waren er trouwens ook een boel.

In de Lidl had ik snel mijn zaken gevonden en warempel, er waren maar liefst 6 kassa's open met minstens rijen van 10 mensen met karren elk. Allemaal propvol. Weer buiten zag ik dat ze de bij elkaar gewinkelde waren amper in de auto's verstouwd kregen. Ik heb dus om me heen gekeken zoals MB adviseerde. Ik zag alleen maar volgevreten volk en dan heb ik het niet eens over de lui die de meubelzaken hadden leeggekocht. Met tapijten en aanverwante snuisterijen op de schouders torsend kwamen ze uit de zaken. Ik overdrijf niet. Mc Donalds en KFC draaiden overuren. Lange rijen bij de drive in. Binnen heb ik niet gekeken. Gauw op de fiets met de krentenbollen en de bits in de fietstas. Ik dacht, weet je wat, ik rij nog even langs de Markt en pak een biertje. Mijn god wat een drukte. Alle terrassen bomvol en maar vreten en zuipen die mensen. En dan was niet alleen modaal verdienend volk. Ook tokkies, je weet wel, vrouwen met te korte t-shirts waar hun rollade zo mooi onderuit kwabbelt, legging eronder, peuk in de gaffel en in de andere hand een blikje energie drank. Het leek wel of alles voor niks werd weggegeven. Met de trays hoogopgestapeld in de winkelkar kuierden ze naar het nolensplein om daar ook nog effe vol te vreten bij de viskramen. ja ja, ik heb de echte armoede gezien maar dat had meer met de rampzalige kleding keuze van de gemiddelde nederlander te maken.

Megaboob
20 januari 2019, 22:11
Venlo is een soort blinde darm van Duitsland Badslippers, dat telt niet. Veel te vel Duitse toeristen die de boel daar spekken en vee te veel betalen voor hun koffie kaas etc. etc. etc. Ga eens naar Venray, of helmond. of nog beter lees gewoon de statistieken, die zeggen dat circa 25% van alle Nederlandse huishoudens kampt m,et schulden (en nee, dat komt niet door het frikandellen eten en goedkoop lidl bier zuipen...)

;-)

Megaboob



Ik heb dat vanmiddag eens gedaan. Ik moest een setje schroevendraaier bits hebben en een zak krentenbollen. Nu had ik gezien dat bij de Lidl zowel de krentenbollen als de bits in de aanbieding waren dus ik op de fiets naar de nijmeegseweg waar zo'n boulevard ligt met allerlei winkels. Onderweg viel me de hoeveelheid auto's al op. Over het algemeen behoorlijke bovenmodale auto's. Aan de nummerplaten te zien allemaal van de afgelopen 5 jaar of minder. Het werd hoe langer hoe drukker en op de riante parkeerplaats was geen plek meer te vinden. Duizenden auto's stonden daar en het gepeupel krioelde als nijvere mieren over die parkeerplaats en begaven zich in de diverse winkels. Daar kwamen ook weer mensen uit met de karren vol met vreten, zuipen en prullaria. Ze hadden ook nog vreten in de handen. iets van de frituur of oliebollen of vis. Vooral moffen zijn dol op vis en pommes. Die waren er trouwens ook een boel.

In de Lidl had ik snel mijn zaken gevonden en warempel, er waren maar liefst 6 kassa's open met minstens rijen van 10 mensen met karren elk. Allemaal propvol. Weer buiten zag ik dat ze de bij elkaar gewinkelde waren amper in de auto's verstouwd kregen. Ik heb dus om me heen gekeken zoals MB adviseerde. Ik zag alleen maar volgevreten volk en dan heb ik het niet eens over de lui die de meubelzaken hadden leeggekocht. Met tapijten en aanverwante snuisterijen op de schouders torsend kwamen ze uit de zaken. Ik overdrijf niet. Mc Donalds en KFC draaiden overuren. Lange rijen bij de drive in. Binnen heb ik niet gekeken. Gauw op de fiets met de krentenbollen en de bits in de fietstas. Ik dacht, weet je wat, ik rij nog even langs de Markt en pak een biertje. Mijn god wat een drukte. Alle terrassen bomvol en maar vreten en zuipen die mensen. En dan was niet alleen modaal verdienend volk. Ook tokkies, je weet wel, vrouwen met te korte t-shirts waar hun rollade zo mooi onderuit kwabbelt, legging eronder, peuk in de gaffel en in de andere hand een blikje energie drank. Het leek wel of alles voor niks werd weggegeven. Met de trays hoogopgestapeld in de winkelkar kuierden ze naar het nolensplein om daar ook nog effe vol te vreten bij de viskramen. ja ja, ik heb de echte armoede gezien maar dat had meer met de rampzalige kleding keuze van de gemiddelde nederlander te maken.

Nulnulzeseneenhalf
20 januari 2019, 23:07
Redenen:
1) Mega-inflatie.
b

Ik zou graag eens een onderbouwing zien van die Mega-inflatie. Met uitleg van de uitgangspunten en medeneming van aan gangbaar pakket consumenten-uitgaven en kosten. U weet wel, woonlasten, dagelijkse boodschappen, gemiddelde vervanging van huishoudapparten op een jaar. Niet alleen de kosten van bier of de gestegen ziektekosten premie.

Megaboob
21 januari 2019, 10:59
Hier een prachtig voorbeeld. 40% hogere prijs op tesla stroom... dat beloofd wat.

Tesla gooit wereldwijd prijs snelladen omhoog
Door REDACTIE DFT

2 uur geleden in GELD


AMSTERDAM - Bij de zestien Supercharger-stations in Nederland moeten elektrische autorijders sinds kort 28 cent per kWh betalen. Dat was eerder nog 20 cent.


Een Tesla model S bij een supercharge oplaadpunt in Tilburg.Ⓒ ANP
Dat betekent een prijsstijging van 40 procent in één klap.

Tesla, eigenaar van de snellaadstations, heeft over de hele wereld de prijzen fors omhoog gegooid. In sommige regio’s wordt de prijs zelfs verdubbeld. Belgen betalen sinds kort niet meer 23, maar 32 cent.

BEKIJK OOK:

Snijdend Tesla crasht op beurs
De prijsverhogingen worden door de automaker verklaard als nodig om zich aan te passen aan ’regionale prijsverschillen en de intensiteit van het gebruik’.

Uitbreiden
De opbrengst moet worden gebruikt om het aantal stations uit te breiden. In Nederland zijn er naast de zestien bestaande nog tien stations gepland. België heeft er elf en nog negen in de planning. Vooral in Oost-Europa moeten er stations bijkomen.

Op een kWh kan een elektrische auto zo’n 4 kilometer rijden. Wie voor 1 januari 2017 een Tesla heeft gekocht, kan gratis laden bij de snellaadstations.

Nieuwe Tesla’s, besteld voor 2 november 2018, krijgen per jaar 400 kWh gratis, al geldt dit niet voor het goedkopere Model 3. Tesla beweert geen winstoogmerk te hebben met de laadstations.

Badslippers
21 januari 2019, 11:59
Venlo is een soort blinde darm van Duitsland Badslippers, dat telt niet. Veel te vel Duitse toeristen die de boel daar spekken en vee te veel betalen voor hun koffie kaas etc. etc. etc. Ga eens naar Venray, of helmond. of nog beter lees gewoon de statistieken, die zeggen dat circa 25% van alle Nederlandse huishoudens kampt m,et schulden (en nee, dat komt niet door het frikandellen eten en goedkoop lidl bier zuipen...)


Megaboob weet dat ik het graag wat overdrijf. Dit is immers geen wetenschappelijk forum. Een beetje een karikatuur schetsen heeft ook altijd mijn interesse. De kern blijft echter overeind. MB heeft zeker een punt als hij stelt dat Venlo het van onze oosterburen moet hebben. Sterker, Venlo zou zonder duitsers een uitermate saai dorp zijn.

Ik kan inderdaad cijfers en statistieken gaan bestuderen over armoede. Die zeggen niet alles. 25% kampt met schulden? Dat zal een heel divers gezelschap zijn. Mensen die de eindjes niet aan elkaar kunnen knopen vanwege beperkingen, ziekte, werkeloos. Maar ook mensen die alles op de pof kopen en niet met geld kunnen omgaan. Uitkeringen? Hetzelfde beeld. Veel die een uitkering echt nodig hebben en heel veel die verrekken te werken waarvoor jij en ik belasting moeten betalen. Kijk maar naar het programma van jouw geliefde Annemarie van Gaal. Allemaal dom volk die niet met geld om kunnen gaan en daarom in de schulden zitten. Kijk maar even op:
https://www.rtl.nl/video/1e1736d4-7492-4f2b-8c83-b4daa1a612a8/
Die meid vindt het nodig om 147 fotolijstjes te kopen.

Nederland is gewoon een van de rijkste landen van de wereld en het is hier goed wonen en leven. Je kunt inderdaad alle negatieve zaken blijven opnoemen en herhalen. Het tegenovergestelde is ook mogelijk.

Jan_Wandelaar
22 januari 2019, 00:21
Nu had ik gezien dat bij de Lidl zowel de krentenbollen als de bits in de aanbieding waren ...
Gereedschap van de Lidl: Dat is pas armoede!!!!

Je mag al blij zijn als je met zo'n bit een schroef in zo'n krentenbol kan draaien zonder dat die bit gelijk versleten is.


J.W.

Nulnulzeseneenhalf
23 januari 2019, 16:22
Met brieven schrijven naar de krant verander je helaas niets Nulnulzeseneenhalf .

Ik ben voorstander van vreedzame protesten zonder vernielingen etc.
megaboob

https://www.1limburg.nl/aanhouding-almere-om-heerlens-hesjes-filmpje?context=section-1
Brieven naar de krant schrijven helpt inderdaad niet veel, schrijven op een p6-forum ook niet. Maar ga hier nou niet vertellen dat de “gele hesjes” zo goed bezig zijn. Bewust een verkeerd bewerkt filmpje rond sturen?



Hier een prachtig voorbeeld. 40% hogere prijs op tesla stroom... dat beloofd wat.

Tesla gooit wereldwijd prijs snelladen omhoog

Een Tesla model S bij een supercharge oplaadpunt in Tilburg.Ⓒ ANP
Dat betekent een prijsstijging van 40 procent in één klap.

40% inflatie op Teslastroom is toch wel het allerslechtste voorbeeld van inflatie. Als je je een Tesla kunt veroorloven dan is het stroom laden toch wel het minste probleem. Dat is iets waar de beneden-modaal-verdieners zich niet druk om maken.

phoenix
23 januari 2019, 17:03
ik denk dat we heel blij mogen zijn dat de gele hesjes er zijn...als het aan de multinationals ligt dan hebben we helemaal niks meer te vertellen...de traditionele politiek verliest haar macht ....en die macht wordt overgnomen door multinationals..shell en unilever zijn dar prima voorbeelden van, we zijn toch nog niet vergeten waar het belastinggeld dat we nodig hebben om onze samenleving op orde te brengen, zorg, onderwijs en politie echt steeds zwakker en inhoudelijk slechter wordt, geld voor nog meer aan aandeelhouders uitkeren is vernietigen van onze eigen verworvenheden...die onze voorouders door veel strijd hebben gekregen.

Jan Verplancke
23 januari 2019, 21:51
MB, ik denk dat het de gemiddelde Nederlander gewoon voor de wind gaat. Die heeft geen behoefte om met een geel hesje op een regenachtige dag op een rotonde te gaan staan om te protesteren. Op maart gaat het onderwijs weer demonstreren. Ik weet niet precies hoeveel onderwijzend personeel in Nederland is (ergens tussen 200.000-300.000?) Ben benieuwd hoeveel daarvan gaan demonstreren op 15 maart (of liever bij moeders kookpot blijven zitten). 15 maart is trouwens een vrijdag (een schooldag) want wie gaat nou op z'n vrije dag demonstreren?
Stakingen zijn in andere landen volgens mij ook wel frequenter en heviger dan in Nederland. Vakbonden zitten in Nederland ook bij het sociaal overleg. In Frankrijk zit het er veel meer ingebakken dat je moet staken of de straat op moet om je zin te krijgen. In Nederland zit erin gebakken dat je door eindeloos overal over te ouwehoeren deels je zin zou moeten krijgen.

Picasso 1
23 januari 2019, 22:55
Nederland is gewoon een van de rijkste landen van de wereld en het is hier goed wonen en leven. Je kunt inderdaad alle negatieve zaken blijven opnoemen en herhalen. Het tegenovergestelde is ook mogelijk.

Halverwege vorige eeuw was het land uit het volgende filmpje het 4de rijkste land ter wereld. Centrum democratische partijen regeerden lang het land en het ging ze economisch voor de wind. Vanaf 1999 kwam een zeer links socialistische regering aan de macht. Allerlei sociale programma's ingezet door Chavez verbeterden het leven van de armeren en de werkloosheid nam in eerste instantie af, de regering stak zich echter steeds dieper in de schulden en begon met het drukken van meer geld om de uitgaven te bekostigen. Toen vervolgens ook nog eens de olieprijzen zakten stortte de economie van het land in elkaar. Na twee zeer links socialistisch georienteerde leiders (eerst Chavez en nu Maduro) die het land in een socialistische dictatuur veranderden, is de ooit 4de rijkste land ter wereld veranderd in een land met 82% van de bevolking in armoede, een miljoen % inflatie, lege schappen in de supermarkten en miljoenen mensen die van de armoede en de socialistisch dictatoriale onderdrukking weg vluchten.


https://www.youtube.com/watch?v=ah9i3R9pRpg


25% kampt met schulden? Dat zal een heel divers gezelschap zijn. Mensen die de eindjes niet aan elkaar kunnen knopen vanwege beperkingen, ziekte, werkeloos. Maar ook mensen die alles op de pof kopen en niet met geld kunnen omgaan. Uitkeringen? Hetzelfde beeld. Veel die een uitkering echt nodig hebben en heel veel die verrekken te werken waarvoor jij en ik belasting moeten betalen. Kijk maar naar het programma van jouw geliefde Annemarie van Gaal. Allemaal dom volk die niet met geld om kunnen gaan en daarom in de schulden zitten.
Dom volk dat niet met geld om kan gaan leidt niet tot een economische crisis. Probleem wordt wanneer onverantwoorde politici dom volk weet te paaien met financiële beloftes en snoepjes en het dom volk daar intrapt en een domme partij aan de macht helpen die net zo goed met financiën om kan gaan als het stemvee dat ze aan de macht helpt. En dan riskeer je eenzelfde lot te ondergaan als Venezuela waar voorheen ook de schappen in de winkels vol waren en de bewoners volgevreten.

Willem2
24 januari 2019, 21:03
Mbt tot Venezuela wil ik geen nieuw topic openen



Poetin zegt Maduro telefonisch steun toe

De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn Venezolaanse collega Nicolás Maduro vandaag telefonisch steun toegezegd. Dat meldt het Kremlin. Poetin drong in het gesprek aan op een ,,vreedzame dialoog'' in het Zuid-Amerikaanse land, dat ondanks de olierijkdom al jaren in een diepe economische verkeert.

Rusland vindt in tegenstelling tot de VS dat de socialist Maduro de wettige president is van Venezuela. De Amerikanen noemen hem een dictator, die moet vertrekken. Woensdag presenteerde oppositieleider Juan Guaidó Márquez zich tijdens een massale demonstratie in hoofdstad Caracas als een voorlopig opvolger, die democratische verkiezingen gaat organiseren.

Het Witte Huis wil Maduro's bronnen van inkomsten afsnijden en prijst de moed en plannen van Guaidó . Buitenlandminister Mike Pompeo riep de Latijns-Amerikaanse landen op hem te erkennen als interim-president in navolging van Brazilië, Colombia, de VS en Canada. Hij herhaalde dat de regering-Maduro ,,onwettig'' is, ,,moreel failliet'' en ,,ondemocratisch tot op het bot'' en vroeg het Venezolaanse leger Guaidó te beschermen.
Cuba en Mexico

Behalve Rusland en Cuba heeft ook Mexico laten weten nog achter Maduro te staan. Daar kwam Turkije bij. President Recep Tayyip Erdogan zei de laatste ontwikkelingen in Venezuela onmogelijk te kunnen goedkeuren. Hij noemde de opmerkingen vanuit de VS van onder anderen Donald Trump ,,schokkend'' en voegde eraan toe dat democratieën verkiezingsuitslagen dienen te respecteren. Erdogan denkt dat de Venezolanen Maduro zullen blijven steunen.


Lijkt mij duidelijk dat ieder vergelijk met Nederland redelijk absurd is.
Eerder kan je dan op deze manier zeggen dat ieder land dat spaanssprekend is ..... vul het maar in.

Partycrasher
24 januari 2019, 22:32
Mbt tot Venezuela wil ik geen nieuw topic openen

Portugal en Brazilië hebben een eigen topic op het Ijsberenforum verdiend door hun gezamenlijk achterlijke gedrag. Spanje, samen met hun deel van het werelddeel Amerika ten zuiden van de Verenigde Staten, mag zich daarbij aansluiten (https://www.ijsberenforum.com/forum/showthread.php?52016-Mensen-en-hun-wetenschappers-kun-je-alleen-maar-minachten&p=625440#post625440).

Picasso 1
25 januari 2019, 20:49
Mbt tot Venezuela wil ik geen nieuw topic openen
Lijkt mij duidelijk dat ieder vergelijk met Nederland redelijk absurd is.
Eerder kan je dan op deze manier zeggen dat ieder land dat spaanssprekend is ..... vul het maar in.

Absurd is natuurlijk deze reactie op een bericht over Venezuela waarin de effecten van links communistische politieke stromingen worden benadrukt.

De link die te maken is met welk willekeurig Europees land dan ook en specifiek met Nederland is dat ik denk dat wanneer partijen zoals GroenLinks en de SP het voor het zeggen zouden hebben in Nederland, een flinke economische achteruitgang het gevolg zou zijn met een grote toename aan armoede.
Remember, ook Venezuela is gewoon een democratie.


Eerder kan je dan op deze manier zeggen dat ieder land dat spaanssprekend is ..... vul het maar in.

Wat het koloniale verleden van landen betreft hebben we natuurlijk als voor de wereld lichtende voorbeelden landen zoals het Indonesië van Soeharto, het Suriname van Bouterse, de Antillen, en de deelname aan de blanke apartheid in Zuid Afrika. ;)

Verder zonder racistisch te willen zijn hebben we het aan Nederland gelieerde Germaanse volk die de hele wereld van historisch besef heeft voorzien hoe zelfs in een democratie vanuit extreem links socialisme een dermate wrede dictatuur heeft kunnen ontstaan waar elke Zuid Amerikaanse dictatuur 'een puntje aan kan zuigen'.


By the way, ook deze reactie is absurd, maar ik kon het niet laten. :tongue:

Willem2
14 februari 2019, 17:29
Meerderheid Fransen heeft het gehad met Gele Hesjes ....... https://www.ad.nl/buitenland/meerderheid-fransen-heeft-het-gehad-met-gele-hesjes~a3909077/

Goedemorgenallemaal
15 februari 2019, 12:12
Ter vermaak en inleving in "die andere kant" heb ik mij op diverse sociale media aangesloten bij enkele "nee tegen MSM"en "gele hesjes"groepen.
Ik weet dat ik daarmee bijdraag aan hun zelfoverschatting "kijk eens hoeveel mensen"maar als ik alles zo eens bekijk dnek ik dat de meeste mensen uit nieuwsgierigheid ff meekijken.

Het is een onsamenhangend geheel. Vaak zijn voorbeelden van "dat laat de MSM niet zien"allang bij de MSM te zien geweest en het is natuurlijk helemaal hilarisch als de link bij een "moet je kijken wat de MSM niet laten zien" van diezelfde MSM afkomstig is.
De kijker naar reguliere TV heeft allang ontdekt dat T. Baudet we heel erg veel media aandacht krijgt, echter de anti MSM mensen zijn zo druk met hun anti MSM geluid dat ze dat ontgaat, ze hebben geen tijd om de MSM te volgen.

Paar ween terug, die bokser met z'n gele hesje:
's ochtends "hahaaa, kjk die geweldenaar".
's middag "waarom kijken ze alleen maar naar die geweldenaar?"

In Frankrijk en Belgie zie je agente in Burger vaak optreden met armbanden om aan te geven dat het agenten in Burger zijn, echter dat ziet men dan weer als huurlingen of zo. Onze eigen AT's treden ook vaak in burgerkldig op en trekken snel wat lichaamsbepantsering aan.

Willem2
17 februari 2019, 00:47
In Frankrijk hebben gele hesjes voor het veertiende achtereenvolgende weekend gedemonstreerd. Vandaag begonnen de protesten rustig, maar later op de dag laaide het geweld op.

In Parijs, Lyon en Bordeaux zette de politie traangas in om de menigte uiteen te drijven. Demonstranten gooiden met voorwerpen en zetten vuilnisbakken in brand. In Rouen raakten vier mensen gewond toen een automobilist zich door de menigte demonstranten een weg naar buiten probeerde te banen. .............. https://nos.nl/artikel/2272289-opstootjes-bij-protest-gele-hesjes-frankrijk-antisemitisch-incident-parijs.html

pret
14 april 2019, 11:01
Gele hesjes gaat nog een andere betekenis krijgen

https://www.dailymail.co.uk/news/article-3203182/amp/Prostitutes-forced-swap-miniskirts-high-vis-jackets-trousers-worn-road-workers-face-360-fine-bid-improve-highway-safety-Italy.html

Eddy_V
14 april 2019, 11:46
Gele hesjes gaat nog een andere betekenis krijgen

https://www.dailymail.co.uk/news/article-3203182/amp/Prostitutes-forced-swap-miniskirts-high-vis-jackets-trousers-worn-road-workers-face-360-fine-bid-improve-highway-safety-Italy.html
Dat zijn dus de echte geile hesjes

MartinPêcheur
14 april 2019, 13:29
Langs de wegen in Frankrijk zullen dit jaar preciezere en krachtigere snelheidscamera’s geplaatst worden. Dat is vandaag meegedeeld door Sécurité routière. Door het protest van de gele hesjes zijn een resem camera’s beschadigd geraakt. Volgens minister van Binnenlandse Zaken Christophe Castaner werd “bijna zestig procent van de camera’s geneutraliseerd, beschadigd of vernield.” De nieuwe camera’s staan op een vier meter hoge paal en bieden daardoor een beter beeld.

Als men de schuld maar op iemand kan steken... Maar denk je niet dat die nieuwe flitspalen die tot 6 keer zoveel overtredingen kunnen vaststellen (en dus meer boetes uitschrijven) er anders ook niet gekomen gingen zijn?

Willem2
20 april 2019, 22:43
Gele hesjes in Parijs: 'Brand Notre-Dame erg, maar wij wachten op maatregelen' ........ https://nos.nl/artikel/2281300-gele-hesjes-in-parijs-brand-notre-dame-erg-maar-wij-wachten-op-maatregelen.html

Badslippers
21 april 2019, 19:08
Gele hesjes in Parijs: 'Brand Notre-Dame erg, maar wij wachten op maatregelen' ........ https://nos.nl/artikel/2281300-gele-hesjes-in-parijs-brand-notre-dame-erg-maar-wij-wachten-op-maatregelen.html

Och, het is allemaal relatief. Als die gele hesjes nu wat minder winkels zouden vernielen (200 miljoen keerde de verzekeringen tot nog toe uit), de verkeersradars met rust zouden laten (schadepost bijna een half miljard) en de Franse regering voortaan entree gaat heffen op de bezoekers van de Notre Dame (13 miljoen bezoekers per jaar) dan komt het allemaal goed.

Willem2
7 mei 2019, 23:16
Voorman gele hesjes verlaat Torentje huilend: ‘Het was een pittig gesprek’ ......... https://www.ad.nl/politiek/voorman-gele-hesjes-verlaat-torentje-huilend-het-was-een-pittig-gesprek~ad12fa64/

Partycrasher
8 mei 2019, 10:36
https://www.ad.nl/politiek/voorman-gele-hesjes-verlaat-torentje-huilend-het-was-een-pittig-gesprek~ad12fa64/
Zo werkt een slimme dictatuur. Schoolboekvoorbeeld.

Willem2
8 mei 2019, 12:57
Hoeveel democratie wil je hebben Partycrasher ? Meer dan dit vb is bijna niet mogelijk. In een dictatuur zou ieder geel hesje afgeschoten zijn of op andere wijze monddood gemaakt.

Misschien moet jezelf eens een tijdje dictatuur gaan voelen zodat je er eens een andere dijkwijze op na zal houden :rolleyes:

@j
8 mei 2019, 13:33
Als deze beroepsdemonstranten weigeren om maar het fatsoen op te brengen de premier een hand te geven zegt dat veel over deze sukkels. Rutte had ze er gelijk uit moeten trappen.

Willem2
8 mei 2019, 15:57
Handweigering zet kwaad bloed: Rotterdamse gele hesjes voortaan in het oranje ....... https://www.ad.nl/rotterdam/handweigering-zet-kwaad-bloed-rotterdamse-gele-hesjes-voortaan-in-het-oranje~af0059e2/

sofaking
8 mei 2019, 17:28
"Gewapende arm" van gele hesjes gijzelt vier vrouwen bij Toulouse

https://www.ad.nl/buitenland/personeel-franse-tabakswinkel-vrijgelaten-na-gijzeling-door-17-jarig-geel-hesje~a0721e31/
...

De jongeman, die in december werd opgepakt bij een betoging van de gilets jaunes, is een bekende van de politie en claimde ‘de gewapende arm van de gele hesjes’ te zijn. Ook vuurde hij in de lucht en dreigde een gijzelaar neer te schieten als de veiligheidstroepen zich niet zouden terugtrekken, meldde tv-zender France 3. Hij wilde niet met de politie praten, maar eiste een onderhandelaar. Verder droeg hij een helm met daarop een zogenaamde GoPro camera. Tijdens de gijzeling zette hij een video online, waarin duidelijk werd gemaakt dat zijn actie geen ‘grap’ was maar een daad van ‘een gewapende militie’.
...
Omstreeks acht uur werd een van de gijzelaars vrijgelaten, liet het Franse ministerie van Binnenlandse Zaken weten. Rond negen uur kwamen ook drie anderen ongeschonden vrij. Het Openbaar Ministerie bevestigt dat de dader een ‘testament’ achterliet voor zijn familie. Daarin zegt hij ‘alles te willen doen om de gele hesjes hun slag te laten winnen’. Hij verontschuldigt zich voor zijn daad, maar stelt dat ‘als hij niets doet, niemand zal bewegen.’