PDA

Volledige versie bekijken : Tabak bij tankstation en supermarkt razendsnel in de ban



Big30
20 februari 2020, 08:24
‘Tabak bij tankstation en supermarkt razendsnel in de ban’

Kamermeerderheid / VIDEOTankstations en supermarkten moeten de verkoop van sigaretten liefst komend jaar al razendsnel gaan afbouwen tot nul. Daarover dient het kabinet een deal te maken met de moederbedrijven, vindt een ruime Kamermeerderheid.

Alleen maar in speciaalzaken

We moeten stappen zetten. Want de verkoop van levensmid*de*len en tabakspro*duc*ten op dezelfde plek is echt niet meer van deze tijd
Kamerlid Anne Kuik (CDA)

Eerder nam de Tweede Kamer alleen een motie aan die eist dat het aantal verkooppunten vóór 2022 ‘substantieel’ teruggebracht moet worden. Uiteindelijk mogen tabaksproducten alleen nog maar in speciaalzaken verkocht worden. Het voorstel van vandaag vult die wens in

https://www.ad.nl/politiek/tabak-bij-tankstation-en-supermarkt-razendsnel-in-de-ban~a2d36010/

Was toch wel handig om als je onderweg was naar Duitsland langs de snelweg sigaretten te halen. Er was een tijd dat bij het BP station (toen Gulf meen ik) bij de grens bij Venlo mijn bestelling al klaar lag als ik binnenkwam :tongue:.

deket
20 februari 2020, 19:23
Reken maar op een verminderde omzet van 30% dan

Jan_Wandelaar
20 februari 2020, 20:03
... is echt niet meer van deze tijd
Een financieel graantje meepikken van zaken waar mensen dood aan gaan is blijkbaar nog wel helemaal van deze tijd, want anders was de overheid natuurlijk al lang gestopt met het innen van het 'bloedgeld' dat we kennen als tabaksaccijnzen.


J.W.

Megaboob
20 februari 2020, 20:07
De grootste maffia is de overheid. wel accijnzen (steeds meer) maar wel totale betutteling. Ik ben gene roker, aar als het legaal is, dan moet het ook gewoon te koop zijn.

Partycrasher
20 februari 2020, 21:13
Ik ben gene roker, aar als het legaal is, dan moet het ook gewoon te koop zijn.

Net zoals armoedzaaiende Nederlandse meisjes. Maar dan te huur. Bijvoorbeeld bij YinYang.

BefBeer
20 februari 2020, 22:58
Lang leve de tabak-ban!
Ik heb ooit 20 top sigaren gerookt en verder nooit iets.

Er zitten meer dan 800 soorten stoffen in tabaksrook.
De minst onschuldige is CO en daar ga je gewoon dood van. ;)

BefBeer

schoolmeester
21 februari 2020, 05:36
De Nederlandse overheid is hypocriet.
Verkoop van tabakswaren in de ban, maar de koffieshops blijven gewoon open.
Voor alle duidelijkheid: ik rook niet.

Groet, schoolmeester.

Westermient
22 februari 2020, 13:33
Ik rook niet en tank uitsluitend bij onbemande stations, dus merk niks van die wetgeving, maar.....het is wat dubbel hoe de Overheid reageert, dat is waar.
Alleen: als je bedenkt dat de grote tabaks multinationals zich bewust en opzettelijk richten op minderjarigen, met de bedoeling om hen (kinderen dus) verslaafd te maken aan een kankerverwekkend product. Mondkanker, tongkanker, keelkanker, slokdarmkanker, longkanker, tandvleesziektes, COPD, dichtslibbende aderen, etc etc.

Dan kun je als volksvertegenwoordiger toch alleen maar voor een 100% ban zijn lijkt mij (Maar ja, waar dan al die accijns inkomsten vandaan halen? De automobilist maar weer? Niet te hopen)