Volledige versie bekijken : Chaos in Wenen, meerdere voorvallen, oa in Synagoge
satanic surfer
2 november 2020, 22:28
In Wenen lijkt het er stellig op dat een zootje ongeregeld op verschillende locaties terreur hoog in het vaandel lijkt te dragen. Onduidelijk wat de fataliteitscijfers zullen worden maar het ziet er penibel uit...
Willem2
2 november 2020, 22:31
https://nos.nl/artikel/2354984-meerdere-slachtoffers-bij-aanslag-wenen-autoriteiten-gaan-uit-van-terrorisme.html
https://www.zdf.de/nachrichten/politik/wien-synagoge-anschlag-100.html
Big30
2 november 2020, 23:03
POLIZEI WIEN
CONFIRMED at the moment:
*08:00 pm: several shots fired, beginning at Seitenstettengasse
*several suspects armed with rifles
*six different shooting locations
* one deceaced person, several injured (1 officer included)
*1 suspect shot and killed by police officers #0211w
https://twitter.com/LPDWien/status/1323376887687688197
Terrorangriff in der Nähe des Schwedenplatzes am Montagabend in Wien: Nach Informationen der „Krone“ ist ein Polizist seinen Verletzungen erlegen, ein Täter soll sich selbst in die Luft gesprengt haben. Es sollen noch weitere Täter auf der Flucht sein. Die Polizei ersucht die Bevölkerung, die Gegend großräumig zu meiden. Die Wiener Berufsrettung bestätigte, dass es bei dem Angriff mehrere Todesopfer und zahlreiche Verletzte gegeben hat. Verdächtige verwendeten Langwaffen und angeblich auch Messer. Zumindest ein Mann wurde festgenommen. Auch in der U-Bahn soll es Schüsse gegeben haben. Bei dem Terroranschlag wurde auch ein Verdächtiger und eine Zivilperson getötet. Mittlerweile kursieren auch Bilder und Videos die zeigen, wie die Polizei am Graben mehrere Personen anhält.
https://www.krone.at/2266750
Big30
3 november 2020, 08:13
Vier doden bij aanslag Wenen • Aanslagpleger was aanhanger van IS, droeg nepbomgordel
In het centrum van Wenen is maandagavond op zes plaatsen geschoten.
Er zijn vier dodelijke slachtoffers en meerdere gewonden.
De politie heeft een dader doodgeschoten, een aanhanger van IS met een nepbomgordel.
De autoriteiten denken dat er meer dan één aanvaller betrokken was.
Een ooggetuige zag een dader bars en restaurants binnengaan en hoorde minstens 100 schoten.
Zeker één dader op de vlucht
Er is nog zeker één dader op de vlucht, zei minister van Binnenlandse Zaken Nehammer op een persconferentie. Een andere dader is doodgeschoten, een derde is opgepakt.
"Het is de zwaarste dag voor Oostenrijk in vele jaren", zei hij. "We hebben met een terreuraanslag te maken van een heftigheid die we godzijdank al heel lang niet meer hebben meegemaakt in Oostenrijk."
Mensen wordt op het hart gedrukt zoveel mogelijk binnen te blijven. Ouders mogen hun kinderen thuis houden. Scholen en kinderopvang zijn wel open voor ouders die moeten werken.
https://nos.nl/liveblog/2354998-vier-doden-bij-aanslag-wenen-aanslagpleger-was-aanhanger-van-is-droeg-nepbomgordel.html
Willem2
3 november 2020, 14:34
Doodgeschoten dader aanslag Wenen eerder veroordeeld, vijfde slachtoffer overleden
... https://www.ad.nl/buitenland/doodgeschoten-dader-aanslag-wenen-eerder-veroordeeld-vijfde-slachtoffer-overleden~ad444fba/
pret
3 november 2020, 16:26
Turkse moslimjongeren redden levens bij terreuraanslag Wenen
Twee Turkse moslimjongeren hebben bij de terreuraanslag op dinsdag in Wenen levens gered. Dat melden Turkse media naar aanleiding van beelden en verklaringen van de betrokkenen. Bij de aanslag, waarbij schutters zes verschillende locaties aanvielen, zijn vier mensen om het leven gekomen en 17 mensen gewond geraakt. Een van de schutters is doodgeschoten.
Op beelden van een schietpartij uit Wenen was te horen dat er Turks werd gesproken. Om die reden werd er, ook mede door hulp van anti-Turkse propagandisten op Sociale Media, aanvankelijk ten onrechte gedacht dat de daders Turks zouden kunnen zijn. In werkelijkheid waren het de Turks-islamitische MMA-vechters Recep Tayyip Gültekin en Mikail Ozen, die naar de stad waren gekomen om uit te gaan toen ze plots geweerschoten hoorden. Als ze dekking zoeken, is op de beelden te horen “ÇIKMA, CIKMA”, Turks voor “Kom niet te voorschijn”. Ze renden naar waar de commotie vandaan kwam en zagen vervolgens een terrorist op een vrouw schieten die langsliep. Ze hielpen de gewonde vrouw.
http://twitter.com/i/status/1323353761771933698
“Nadat ik de vrouw naar een restaurant droeg, richtte de terrorist zijn geweer op mij,” verklaart Gültekin. Hij gooide zich op de grond om niet geraakt te worden door de terrorist, maar raakte gewond aan zijn been. “We klommen daarna in de auto van mijn vriend en gingen richting de dichtstbijzijnde politiebureau om het incident te melden,” aldus Gültekin.
Daarop zagen ze een politieagent die gewond was geraakt bij de schietpartij. Ze merkten op dat medische teams de locatie niet konden naderen vanwege de schietpartij en droegen de politieagent naar de ambulance. Ook een oudere vrouw die in de buurt was, hielpen ze naar een veilige locatie.
Een van de terroristen was de 20-jarige in Wenen geboren en woonachtige Kurtin S. die bekendstond bij de Oostenrijkse inlichtingendiensten als een van de 90 Oostenrijkers die naar Syrië wilden afreizen.
Quote Ralp Janik op twitter: One man shouting ”get lost asshole” in Viennese dialect at the terrorist. Two young Turkish-Austrians rescuing a policeman. The philharmonic orchestra playing while everyone was stuck in the opera during the attack. I’m usually not that corny but this is the Vienna we all love (https://twitter.com/RalphJanik/status/1323555211127017472)
Turkije heeft de terreuraanslag veroordeeld en zich uitgesproken tegen terrorisme. “We veroordelen deze aanval ten zeerste, brengen onze condoleances over aan de nabestaanden van hen die zijn overleden en wensen de gewonden een spoedig herstel. Als een land dat al tientallen jaren tegen alle vormen van terrorisme vecht, is Turkije solidair met Oostenrijk,” aldus het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken. In een aparte verklaring zegt Mevlut Cavusoglu “Terrorisme is de gezamenlijke vijand van de gehele mensheid. Tegen deze plaag is een oprechte internationale samenwerking vereist.”
Bron: DutchTurks
Willem2
3 november 2020, 17:44
Bron: DutchTurks
Ik heb contact opgenomen met die website.
Je hebt daar nu een ban. Ze vinden je een vieze vuile ijsbeer :biggrin: ;)
Powered by vBulletin® Version 4.2.2 Copyright © 2025 vBulletin Solutions, Inc. All rights reserved.