Weergegeven resultaten: 1 t/m 25 van 4823

Discussie: Vluchtelingen

Threaded View

  1. #15
    Geregistreerd
    9 oktober 2005
    Last Online
    Vandaag @ 11:57
    Berichten
    44.313
    Discussies
    4646
    Thanks
    46
    Thanked
    17.177 in 10.030 posts

    Standaard

    Colombia accepteert vliegtuigen uit de Verenigde Staten met migranten op deportatievluchten niet. Zij mogen niet in het Zuid-Amerikaanse land landen, zegt president Gustavo Petro zondag op X. Eerder weigerde Mexico al om zo'n vlucht op zijn grondgebied te laten landen.
    "De VS kunnen Colombiaanse migranten niet als criminelen behandelen", schrijft Petro onder meer. De president vindt dat Washington een protocol moet ontwikkelen dat "migranten met waardigheid behandelt".

    "Daarom sturen wij de militaire vliegtuigen met Colombiaanse migranten terug naar de VS", is Petro helder. "Migranten kunnen niet in een land blijven waar ze niet meer welkom zijn, maar ze moeten wel op een waardige manier worden teruggestuurd", aldus de Colombiaanse president.

    Hij wil dat de migranten in passagiersvliegtuigen alsnog naar hun thuisland worden gezonden. "Je moet Colombia respecteren."
    .............. https://www.nu.nl/buitenland/6343679...ten-terug.html


    Colombia staat niet toe dat militaire vliegtuigen uit de Verenigde Staten met migranten aan boord op zijn grondgebied landen. Dat heeft president Petro bekendgemaakt op X.

    Twee Amerikaanse vluchten die al onderweg waren naar het Zuid-Amerikaanse land zijn om die reden geweigerd, zegt een Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters.

    De toestellen hebben rechtsomkeert gemaakt naar een luchthaven in Californië. Er zouden in totaal zo'n 160 migranten aan boord zijn geweest.

    Trump legt sancties op
    De Amerikaanse president Trump heeft direct gereageerd. Het Colombiaanse weekblad Semana schrijft dat hij vanwege de maatregel de Amerikaanse ambassade in Bogotá heeft verboden om nieuwe visa-aanvragen in behandeling te nemen. Colombianen hebben een visum nodig om naar de VS reizen.

    Ook kondigt Trump in een post op zijn socialemediaplatform Truth Social aan per direct vergaande sancties in te stellen tegen Colombia. Zo voert hij een tarief in van 25 procent op goederen uit Colombia en zegt dat binnen een week te verhogen naar 50 procent.

    "Dit is pas het begin", dreigt Trump. Ook trekt hij visa van Colombiaanse overheidsfunctionarissen in en wil hij de financiële sector strafmaatregelen opleggen.
    ...... https://nos.nl/artikel/2553398-colom...en-sancties-op


    Het aantal immigranten dat de Verenigde Staten werd uitgezet steeg het afgelopen jaar tot het grootste aantal in tien jaar tijd. Met dat aantal overtreft de Amerikaanse president Joe Biden zijn voorganger Donald Trump.
    De Amerikaanse Immigration and Customs Enforcement (ICE) deporteerde in het fiscale jaar 2024 ongeveer 271.000 immigranten naar 192 landen. Zo'n soort jaar eindigt op 30 september.

    Het gaat om het grootste aantal sinds de Democraat Biden in 2021 aan de macht kwam. Ook is het aantal groter dan enig jaar tijdens de regeringsperiode van de Republikein Trump (2017-2021). Dat meldt persbureau Reuters op basis van overheidsstatistieken.

    Trump maakte de deportatie van recordaantallen immigranten onderdeel van zijn verkiezingscampagne dit jaar. Daarom is het interessant dat het Trump tijdens zijn eerdere termijn niet echt lukte.

    Zo verwijderde ICE 267.000 immigranten in het fiscale jaar 2019. Dat zijn er minder dan de meeste jaren onder Trumps voorganger Barack Obama. Daarbij moet wel vermeld worden dat Trump aan de macht was toen de wereld te maken had met de coronacrisis, schrijft Reuters.
    .............. https://www.nu.nl/buitenland/6339740...jaar-deed.html
    Ieder voordeel heb zijn nadeel............

  2. Onderstaande leden hebben Willem2 bedankt voor deze bijdrage:

    WANDELAAR5 (26 januari 2025)

 

 

Regels voor berichten

  • Je mag geen nieuwe discussies starten
  • Je mag niet reageren op berichten
  • Je mag geen bijlagen versturen
  • Je mag niet je berichten bewerken
  •  
Forumsoftware: vBulletin®, versie 4.2.2
Copyright ©2000 - 2025, Jelsoft Enterprises Ltd.
Image resizer by SevenSkins
Copyright © 2005 - 2017, IJsberenforum
Alle tijden zijn GMT +1. Het is nu 11:57.