
Oorspronkelijk geplaatst door
Picasso 1
Dat afwachtende gedrag was ook al zo tijdens de oorlog in Bosnië en in Kosovo, pas toen de Amerikanen ingrepen werd daaropvolgend in Navo verband door Europese landen aan meegedaan. Ik kan me nog reacties herinneren vanuit Amerikaanse burgers over Europa: "it's in their backyard and they are doing nothing".
Opvallend trouwens hoe rustig Rusland zich hield tijdens de presidentschap van Trump (in een periode dat Trump de Noord Koreaanse 'rocketman' waarschuwde over de inzet van kernwapens waarna die indimde).
Notabene had Trump een bombardement laten uitvoeren op Syrische/Russiche doelen in Syrie. Veel verder dan met een veroordeling daarvan kwam Rusland niet.
https://nos.nl/artikel/2227280-trump...issie-geslaagd
Ruslands blabla reactie kwam niet verder dan "deze acties niet zonder consequenties zullen zijn" en daarna hoorden we niks meer van ze:
https://www.trouw.nl/nieuws/trump-ko...sies~b0d29157/
Maar goed, ook al wordt nog niet militair ingegrepen, het kan zijn dat de vergaande economische sancties wel effect zullen sorteren. Het BNP van Rusland is laag (ondanks een bevolking van 145 miljoen) en economische sancties hakken daar best wel hard op in.
Zie bijvoorbeeld het Amerikaans BNP en zie het Russische en waar ze op de wereldranglijst staan. Economisch is Rusland een relatief klein land.