Beiden hebben elkaar al meerdere keren de hand gedrukt.
Is er dan overdracht van domme zaken?
Op dir moment lijkt het er wel op .
Beiden hebben elkaar al meerdere keren de hand gedrukt.
Is er dan overdracht van domme zaken?
Op dir moment lijkt het er wel op .
’Sinds mei 60 procent van Russische doden omgekomen door friendly fire’
Sinds de val van Marioepol in mei dit jaar, zouden ongeveer 60 procent van alle Russische doden zijn omgekomen door 'vriendelijk vuur': doodgeschoten door hun eigen soldaten. Dat heeft Aleksandr Khodakovsky, een Russischgezinde commandant, volgens de Amerikaanse denktank Institute for the Study of War gezegd.
"In gewapende conflicten is het niet ongewoon dat strijdkrachten sneuvelen als gevolg van eigen beschietingen of artillerie, maar 60 procent is buitengewoon hoog", schrijft het Institute for the study of war. Dat een Russisch-gelieerde militaire figuur als Aleksandr Khodakovsky zulke uitspraken aandurft, is volgens het ISW tekenend voor de enorme tegenslagen die Russische strijdkrachten ondervinden.
Het hoge aantal slachtoffers door 'friendly fire' getuigt volgens het ISW van zeer gebrekkige communicatie en slecht commando. Volgens het ISW zijn de gefragmenteerde aard van de Russische strijdkrachten – gemobiliseerde en beroepssoldaten, Wagner-troepen en andere privémilities – en de vele personeelswissels aan de top de oorzaak voor het hoge percentage friendly fire.
Dan wordt het moeilijk om een oorlog te winnen![]()
Een dag niet gespoten is een dag niet geleefd
pietpotent44 ( 7 november 2022),WANDELAAR5 ( 7 november 2022)
Die 60% is natuurlijk onwaarschijnlijk hoog. Maar ze hebben als structureel beleid dat de tweede lijn vluchtende eerstelijn soldaten afschiet. Dan kan het wel hard gaan en dat zegt ook wel iets over het moreel van de Russische troepen.
Oekraine nieuws
- Huidige situatie
Momenteel wordt er voornamelijk op 2 fronten hard gevochten: Kherson in het zuiden en boven Donetsk in het (Noord)Oosten.
Owkraine heeft een langzame voorzichtige tactiek in Kherson, omdat ze een val van de Russen vermoeden, die net doen of ze zich terugtrekken.
Ook lopen er Russische soldaten in burgerkleding rond om verwarring te zaaien.
Nog geen grote bestorming dus, maar voorzichtig langzaam vooruit, burgers beschermen, eigen verliezen beperken, mijnen en boobytraps ontwijken (zie zelfs onder lijken verstopt worden).
Er sneuvelen volgens Oekraiense bronnen belachelijk veel Russen op een dag, rond de 800. Zonder dat (om tactische redenen) precies bekend is gemaakt waar.
Kherson zit grotendeels zonder elektriciteit en water.
De winter komt dichtbij, op 1 december begint die in Oekraine. Wat het oorlog voeren voor beide partijen moeilijker zal maken, vooral voor de militaire voertuigen
over de bevroren grond.
De nieuwe gemobiliseerde krachten blijken kannonnenvlees. Werten amper hoe ze een geweer moeten vasthouden, en lopen massaal in hinderlagen.
Rusland offert min of meer een hoop jonge mannen op om de Oekraiense opmars te vertragen. Want Kherson zal gaan vallen. Alleen zal het zo langer gaan duren.
- Opnieuw komt er een grote wapenleverantie aan Oekraine van meerderen landen zoals de VS (400 miljoen dollar), Nederland, Duitsland en Tsjechie.
MIM-23 Hawk-luchtverdedigingssystemen - 1.100 Phoenix Ghost-drones - 45 T-72B-tanks met verbeterde optica, communicatie en bepantsering die zijn gekocht uit Tsjechië
- 250 M1117 gepantserde personeelsdragers - 40 gepantserde boten - Tactische veilige communicatie- en bewakingssystemen - Opleidingsfinanciering
- De VS gaat (pas) medio 2023 hun meest geavanceerde luchtwafweersystemen (Drone-killing Vampires) leveren aan Oekraine.
Dat is meteen ook een stille hint dat de oorlog waarschijnlijk nog minimaal een half jaar zal gaan duren, tot medio 2023, maar waarschijnlijk nog langer.
Daarom is het hopen op Israel om veel eerder al geavanceerde luchtwafweersystemen te leveren.
https://www.defensenews.com/pentagon...pentagon-says/
- Iran heeft eindelijk zelf ook toegegeven kamikaze drones aan Rusland geleverd te hebben.
Echter hebben ze er een handige twist aangegevn: ze zpouden al maanden voor de invasie van februair 2022 geleverd zijn.
Waardoor ze dus zogenaamd niet bewust voor de oorlog tegen Oekraine geleverd zouden zijn.
Noord-Korea heeft granaten geleverd. En China en India weigeren vooralsnog de Russen hard te veroordelen, omdat ze zakerpartners zijn. En een andere wereld willen die niet meer gedomineerd woord door het westen incl. de VS.
Turkije heeft een beetje een dubbelrol. Omdat ze een navo land zijn. Maar toch met Poetin praten over mogelijke oplossingen.
- Russisch bataljon van 570 soldaten bijna volledig gedood door artillerie, slechts 41 overlevenden
https://www.youtube.com/watch?v=XGYrjCodfSU
- Rob de Wijk denkt dat de kans dat Rusland kernwapens zal inzetten, steeds groter wordt. Gezien de toenemend verliezen
Poetin heeft zich in een hoek gemanoeuvreerd waar hij zonder escalatie niet kan uitkomen. Hij vindt dat hij in oorlog met het Westen is: een strijd tussen beschavingen. Doorvechten is de enige keuze die hij heeft. Helaas is de inzet van een kernwapen daardoor steeds plausibeler
https://www.trouw.nl/opinie/de-oorlo...land~be9cb6d9/
- Ook buitenlandse strijders helpen Oekraine
https://www.youtube.com/watch?v=kIJxvigqaCk
Pikkatrillah ( 8 november 2022)
..... https://nos.nl/artikel/2451763-verli...de-russen-echtDe aangekondigde Russische terugtrekking uit Cherson is een grote opsteker voor Oekraïne en een blamage voor Rusland. Het was de enige regionale hoofdstad die Rusland veroverde bij de invasie van Oekraïne. Toch is de Oekraïense regering nog niet in feeststemming. Ze toont gepaste terughoudendheid.
"Zolang de vlag niet boven Cherson wappert, kunnen we niet spreken van een Russische terugtrekking", zei een belangrijke adviseur van president Zelensky in reactie op de aankondiging. Volgens hem is een deel van de Russische troepen nog in de stad.
Joeri Sobolevsky, vicevoorzitter van het Oekraïense bestuur van Cherson, zegt tegen de NOS dat er "reden is voor twijfel" over de Russische belofte. "Ik vertrouw alleen op de feiten."
Ieder voordeel heb zijn nadeel............
pietpotent44 (10 november 2022),WANDELAAR5 ( 9 november 2022)
Meme Moo ( 9 november 2022)
Er zijn nog steeds geruchten dat Rusland zich niet echt terug trekt, maar probeert Oekraïense troepen in de val te lokken. Soldaten zouden er nog zijn, maar meer uit het zicht. Ook is het erg vreemd dat de Russen dit aankondigen op TV. De troepen die weten dat ze tot het laatst moeten blijven om de aftocht te dekken, zullen op de vlucht slaan, uit angst dat ze niet meer weg komen.
Aan de andere kant is die terugtrekking duidelijk voorbereid. Kherson is totaal leeggeroofd. Ambulances, brandweerwagens, huizen, boten, kunst uit musea, zelfs standbeelden en het lijk van Potemkin zijn afgevoerd.
Dus ik neem aan dat de Russen zich echt terug gaan trekken. De westelijke oever van de rivier was niet houdbaar door alle artillerie beschietingen van de aanvoerroutes. En het eerdere besluit van Putler om Kherson met man en macht te verdedigen heeft de RuZZen ongelofelijk veel materiaal en manschappen gekost. Dat materiaal en die manschappen worden nu zo snel mogelijk teruggetrokken.
Ik ben bang voor wat er te gebeuren staat. Hoeveel Russische oorlogsmisdaden worden nu weer ontdekt? Hoeveel graven van weerloze burgers? Weer tientallen martelkamers en duizenden verhalen over verkrachtingen, plunderingen en martelingen.
Daarnaast zal Kherson vanaf de Oostelijke oever continu beschoten worden. Het enige voordeel is dat de beschietingen op Mykolajiv op zullen houden. In ieder geval is het een stap in de goede richting nu een flink aantal mensen niet langer slachtoffer worden van de Nazi oorlogsmisdadigers. Laten we hopen dat ook, de andere bezette Oekraïense gebieden snel bevrijd worden zodat deze misselijkmakende oorlog beëindigd kan worden. Worst case komt er weer een jarenlange wapenstilstand en een nieuwe poging van de Russen over 10 jaar of zo. En ook hoop ik dat alle ontvoerde kinderen en gedeporteerde mensen zo snel mogelijk terug kunnen keren.
Husky (10 november 2022)
Hoewel ik de wens van Wandelaar5 volledig ondrschrijf wat betreft het einde van de oorlog en de snelle terugkeer van alle gedeporteerde mensen en kinderen waag ik dat te betwijfelen. Deze mensen zullen waarschijnlijk nooit meer terugkeren. Ten eerste zijn er dan te veel mensen die in de bezette regio's kunnen getuigen van de oorlogsmisdaden, hoewel die al lang bekend zijn. Maar ook zijn er dan veel inwoners die kunnen getuigen dat ze helemaal niet bij Rusland ingelijfd wilden worden. Het enige positieve dat ik in de huidige situatie kan ontdekken is dat Rusland opnieuw een ongeloofwaardig verhaal voor de eigen burgers moet verzinnen dat ze gebieden, die ze zelf als onderdeel van Rusland hebben genoemd moeten opgeven en dat ze zo'n 100.000 man aan verliezen hebben geleden terwijl de militaire operatie zo goed volgens plan verloopt
Husky (10 november 2022),WANDELAAR5 (10 november 2022)
9824F95B-FE72-48CD-B038-1850CAB10FBB.jpg
De Oekraïense vlag wappert weer in het centrum van Kherson. De Russen hebben aangekondigd dat de terugtrekking compleet was. De laatste duizenden soldaten (voor zover bereikbaar) kregen de opdracht burgerkleding aan te trekken en maar te zien hoe ze wegkwamen. Die worden nu met 100en tegelijk afgeslacht. Ook een manier om je terug te trekken…
Het Oekraïense leger rukt op, vertraagd door kapotte bruggen en mijnen. Bewoners van Kherson lopen rond met Oekraïense vlaggen.
Soldaten de opdracht geven zich in burgerkleding te steken. Burgers die er militair uitzien en alleen Russisch spreken. Heel geloofwaardig. Misschien een mogelijkheid om ze als spion te beschouwen en daarvoor gepaste aktie op te ondernemen?
WANDELAAR5 (11 november 2022)
De Oekrainers hadden nog een leuk cadeautje voor de terugtrekkende Russen uit Kherson
Mandrake2 (12 november 2022),Toetebel (12 november 2022),WANDELAAR5 (11 november 2022)
I will open a bottle of Kherson's wine tonight...
Mandrake2 (12 november 2022),WANDELAAR5 (11 november 2022)
Cheers! I’ll stick to this…
28B04323-E702-453A-9CD7-75615E45C6FD.jpg
"Guter Sex muss sich anhören
als ob man mit Badelatschen wegrennt."
- Markus Krebs
Wie wind zaait zal storm oogsten lijkt mij hier wel van toepassing. Kort na de Russische inval was er niemand die kon voorspellen dat de agressor, zeker met zijn overmacht aan personeel en materieel, zo'n duidelijk gezichtsverlies zou leiden
WANDELAAR5 (12 november 2022)
Met de staart tussen de benen terug. Nu Poetin nog.
WANDELAAR5 (12 november 2022)
Wentelt Eefje (12 november 2022)
Voor iedereen die denkt dat Poetin een monster is: bekijk deze korte maar uitstekende documentaire van Stalin eens. Duurt een half uur:
Badslippers (14 november 2022),hasta la pasta (13 november 2022),WANDELAAR5 (13 november 2022)
Toont nog maar weer eens aan wat een klootjesvolk die Russen zijn. Hoe gezellig individuele gevallen ook kunnen zijn op een feestje. In wezen zijn het nog steeds plunderende, moordende, (kinder)verkrachtende en martelende hordes. 300.000 gevlucht naar het buitenland en nergens demonstraties tegen de oorlog. In Rusland zou je nog het argument aan kunnen voeren dat ze in de gevangenis belanden als ze demonstreren in het buitenland komen er meer gevallen in het nieuws dat ze Oekraïeners belagen, dan dat ze demonstreren tegen Putler of de oorlog… Gelukkig krijgt een deel van de hogere rangen lik op stuk in de vorm van een poging uit een raam te vliegen, plotselinge depressie die tot zelfmoord leidt, een verblijf in een Siberisch strafkamp of een plotselinge Novitsjok vergiftiging (waarom laten ze dat ook rondslingeren?).
Die 2 CEOs die gevlucht zijn, die ene overgelopen hoge ambtenaar, die ene TV journaliste en die paar honderd mensen die wel in Rusland demonstreren en enkele tientallen Russen die proberen gedeporteerde Oekraïeners naar de Baltische Staten te brengen uitgezonderd.
It's just about the same as in Germany and Italy in WW II. Not that much different. I don't believe Russians in general are so different from us. I know quite a few. And am very disappointed in some of them. Especially my best Russian friend. But that doesn't mean all Russians are the same.
About every family in Russia has a member that is against the war and one member that is in favour of the war. Reasoning from Russian history we can be sure they won't rise against the regime as long as they have enough to eat. After that came the revolution more than a century ago.
https://apnews.com/article/putin-bid...7b72e2f6245800
The official reason could be true. But Putin might also be afraid of a coup d'état. Not leaving Moscow like Gorbachev did in August 1991. Let's hope so. Putin's best friend seems to have little chance of being the next POTUS. So maybe the war in Ukraine will come to an end rather sooner than later. Let's hope so.Russia’s Putin won’t attend upcoming G-20 summit in Bali
Just to be clear about my position in this: I support Ukraine financially on a monthly basis.
A lie is a great story that somebody ruined with the truth. (HIMYM)
Wentelt Eefje (13 november 2022)
Twee verdachte schepen in Northstream sabotage
Twee 'geheimzinnige schepen' gesignaleerd in de buurt van gaspijplijn Nord Stream kort voor ontploffing, blijkt uit satellietgegevens.
Ze hadden hun tracker apparatuur uitgezet, vlak voordat de explosies plaatsvonden.
Deze ontdekking is gedaan terwijl de Scandinaviers nog bezig zijn met hun onderzoek naar de sabotage.
De vraag is natuurlijk van wie die 2 schepen waren.
https://www.wired.co.uk/article/nord...ion-dark-ships
Lokale media melden inslag Russische raketten in Pools grensgebied
https://www.nu.nl/spanningen-oekrain...ensgebied.htmlTwee Russische raketten zijn dinsdagavond terechtgekomen in het Poolse dorp Przewodów vlak bij de grens met Oekraïne. Daarbij vielen volgens Poolse lokale media twee doden. De Poolse premier Mateusz Morawiecki heeft de raad voor nationale veiligheid bijeengeroepen voor een spoedoverleg.
WANDELAAR5 (15 november 2022)
Gaat steeds beter met de Russische speciale operatie. Nu een raket op NAVO grondgebied terechtgekomen met dodelijke slachtoffers. Het zou mij niets verbazen indien hier een reactie op volgt.
Dit is een heel gevaarlijke ontwikkeling, Rusland speelt met vuur, want eigenlijk zou het kunnen gebeuren dat de NAVO moet gaan optreden.
Rusland heeft trouwens weer heel veel raketten afgeschoten op Oekraine. Daarnaast komen er iedere keer meer oorlogsmisdaden naar boven. Gelukkig is het geen oorlog maar slechts een militaire oefening![]()
Ieder voordeel heb zijn nadeel............
pietpotent44 (16 november 2022)
Het is al lang geen vraag meer of dit ooit helemaal uit de hand gaat lopen, maar wanneer dit gaat gebeuren. Door deze Russische aktie is het nog verder geëscaleerd.
I see some commentators who make a difference between a volontary action or an incompetency action in Poland.
As I know from Russian psychology, it is not important. They commit a mistake and we have to answer with a military target and we have to kill some russians.
If we do not answer or try to argue, they will feel it like a sign of weakness.
Another way to answer, give missiles for Himars and grow their shooting distance from 80 to 300 km...
pietpotent44 (16 november 2022)